Зміна кольору дерев’яної підлоги – як це зробити?
Хочете щось змінити у вигляді вашої спальні? А може, старий паркет у вітальні потребує оновлення? Перефарбування дерев’яної підлоги в інший відтінок – чудовий спосіб внести зміни в інтер’єр. Ми підкажемо, як змінити колір паркету і чим керуватися, вибираючи фарбу!
З цієї статті ви дізнаєтесь:
- чим пофарбувати дерев'яну підлогу,
- як підготувати дерев'яну підлогу до зміни кольору,
- як крок за кроком пофарбувати дерев’яну підлогу.
Фарба для дерев’яної підлоги – яку вибрати?
Якщо у вашій оселі старий паркет, його відтінок може не пасувати до сучасного дизайну інтер’єру. З роками соснові дошки знебарвлюються, набуваючи специфічного помаранчевого кольору. Як змінити вигляд помешкання без необхідності укладати підлогу заново? До вашого вибору є кілька видів виробів, які дозволять оновити підлогу та повернути їй оригінальний стиль.
Вибір фарби для дерев’яної підлоги залежить від декоративного ефекту, який ви бажаєте отримати:
- Змінити колір дерев’яної підлоги та підкреслити її природну красу – зішліфуйте верхній шар основи і нанесіть Бейц VIDARON, який надасть виразності малюнку і підкреслить природний колір деревини. Бейц відзначається рівномірним проникненням у деревину. Він дозволить вам перетворити старий дубовий пакет на вишукану підлогу у відтінку екзотичного палісандра чи благородного червоного дерева.
- Кольорова підлога зі 100% покриттям – щоб отримати нестандартний, сучасний результат, покрийте паркет емаллю для дерев’яних підлог ŚNIEŻKA Підлога, яка забезпечує бездоганне покриття поверхні.
Не забувайте, що покриту бейцом поверхню паркету необхідно додатково захистити безбарвним лаком – скористайтесь Лаком для паркету без ґрунтовки VIDARON. Завдяки цьому пофарбована підлога буде стійкою до стирання і матиме елегантний, сатиновий фінішний шар. Дізнайтеся більше про лакування деревини:
Лакування деревини – дізнайтеся про найпоширеніші помилки!
Як підготувати дерев’яну підлогу до фарбування?
Скільки праці потрібно буде докласти для того, щоб пофарбувати дерев’яну підлогу, залежить передусім від її початкового стану. Лакований паркет, який не видається пошкодженим, можна фарбувати після того, як злегка зачистити поверхню дрібнозернистим наждачним папером.
Проте, якщо підлога попередньо була просочена олією, навощена або натерта мастикою, вам доведеться потрудитися більше. Перш ніж наносити фарбу для дерев’яної підлоги, необхідно буде ретельно видалити зовнішній шар. Завдяки цьому фарба міцніше триматиметься і краще покриє поверхню.
Порада експерта
Щоб якісно зішліфувати старе покриття перед фарбуванням підлоги, варто скористатися орбітальною шліфувальною машинкою. Почніть із крупнозернистого наждачного паперу і поступово переходьте до все більш дрібнозернистого, який зробить поверхню деревини ідеально гладенькою.
На дерев’яній підлозі, пофарбованій непрозорою фарбою, дефекти і подряпини більш помітні, ніж, скажімо, на лакованому паркеті. Крім того, якщо основа не ідеально рівна, доведеться рахуватися з гіршою адгезією фарби та з подальшим відлущуванням поверхні. Тому перед фарбуванням старого паркету слід виправити дефекти спеціальною Шпаклівкою для деревини VIDARON, а далі точково заґрунтувати ці місця.
Фарбування старого паркету – крок за кроком
- Підготуйте поверхню до фарбування.
- Пропилососьте підлогу та ретельно видаліть з неї пил за допомогою вологої ганчірки.
- Захистіть нижні краї стін малярською стрічкою.
- Починайте фарбувати підлогу з дальнього від дверей кінця кімнати – це зменшить ризик наступити на невисохлу фарбу в ході роботи.
- Візьміть пензель або невеликий валик для лакування – найкраще на ширину однієї дошки. Почніть наносити фарбу вздовж країв підлоги, а далі фарбуйте паркет у напрямку волокон деревини.
- Фарбуйте фрагмент за фрагментом – так, щоб пофарбовані ділянки з’єднувалися за принципом «мокрим по мокрому». Таким чином після висихання не будуть помітні краї ділянок.
- Дайте висохнути і в разі потреби нанесіть ще один шар фарби.
- Перш ніж почати вільно користуватися кімнатою, дочекайтеся, поки підлога повністю висохне. Це може зайняти від 24 годин до навіть кількох днів, залежно від використаного виробу та умов у приміщенні.