FAQ

Który gatunek drewna, najlepiej wybrać na więźbę dachową?

Na więźbę dachową najlepiej wybrać sosnę lub jodłę, ponieważ drewno tych gatunków jest bardzo wytrzymałe oraz sprężyste. Ponadto jest miękkie i łatwe w obróbce.

Який вид деревини найкраще вибрати для каркасу даху?

Для каркасу даху найкраще підійде сосна або ялиця, оскільки деревина цих порід дуже міцна й еластична. Крім цього, вона м'яка та легка в обробці.

Як найкраще підготувати дерев'яну поверхню до фарбування?

Підготовку деревини можна поділити на три етапи:

а) шліфування, очищення – завжди в напрямку волокон деревини, інакше на поверхні з'являться негарні подряпини впоперек волокон. Для шліфування найкраще використовувати наждаковий папір із відповідною зернистістю.

б) полірування: поверхню необхідно загладити наждаковим папером із зернистістю 180-240. Що більш гладку деревину ми отримаємо, то гарнішим буде лакофарбове покриття. Полірування поліпшує нанесення, ускладнює підняття волокон деревини при нанесенні першого шару, підкреслює колір і показує малюнок деревини.

c) знепилення, очищення: пил, що утворюється під час полірування деревини, слід спочатку усунути щіткою, а потім витерти вологою ганчіркою.

Після виконання цих трьох дій можна приступати до фарбування.

Чому важливим є проміжне шліфування між шарами?

При першому фарбуванні деякі волокна деревини можуть піднятися, створюючи нерівну шорстку поверхню. Так само може статися з пилом, який прилип до нещодавно пофарбованого покриття. Тому, щоб ліквідувати нерівності, які виникли, пофарбоване покриття слід іще раз відшліфувати дрібним наждаковим папером (240) і знову усунути пил. Шліфування додатково посилить адгезію наступного шару. Після таких процедур ми отримаємо ідеально гладку поверхню.

Я хочу пофарбувати старий паркет, який раніше вже був фарбований. На жаль, не знаю, яким лаком і як його реставрувати?

У такому випадку найкраще усунути старий шар шляхом циклювання всього паркету – тоді ми маємо впевненість, що отримане покриття буде гарним та одноманітним. Тричі фарбуємо поверхню паркету Безґрунтовим лаком VIDARON для паркету.

Що робити, щоб запобігти потемнінню деревини?

Для запобігання потемнінню деревини слід використовувати засоби захисту деревини, що містять УФ-фільтр, наприклад, Поверхневий лак VIDARON.

Як захистити деревину від синяви?

Деревину від синяви можна захистити тонувальними Імпрегнатами VIDARON. У цій групі продуктів у нас є вибір; Вогнезахисний Імпрегнат, Конструкційний Імпрегнат, Мідний Імпрегнат або Захисно-декоративний Імпрегнат .

Чим краще захистити альтанку від змінних погодних умов?

Спочатку слід поставити собі запитання щодо ступеня блиску покриття, якого хочемо досягти:

а) матове покриття: застосовуємо Захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON. Найкраще нанести один шар безбарвного Захисно-декоративного Імпрегната + два шари кольорового Захисно-декоративного Імпрегната.

б) сатиновий блиск: для захисту від грибка, синяви та комах використовуємо безбарвний Захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON, а як поверхневий шар застосовуємо Захисно-декоративну Лазур Pro VIDARON.

в) блиск: для захисту від грибка, синяви і комах використовуємо безбарвний Захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON, а як поверхневий шар – Захисно-декоративний Лакобейц.

Чи можна нанести Лакобейц або Лазур на просочену раніше деревину?

На просочену таким чином деревину можна наносити продукти, що утворюють щільне покриття типу Лакобец, Лазур або лак. Слід пам'ятати про відповідну підготовку поверхні до фарбування.

Чим краще захистити каркас даху?

Для комплексного захисту деревини, використаної для каркасу даху, необхідно залучити Конструкційний Імпрегнат VIDARON. Цей Імпрегнат захистить деревину від комах і домашнього грибка, які викликають її руйнування. Спеціальна формула продукту сприяє тому, що він глибоко проникає в деревину, захищає її від впливу погодних умов і не вимивається. Препарат не викликає корозії металевих елементів.

Як найкраще та найшвидше усунути старе зношене покриття Лакобейца?

У цьому випадку сам стан покриття диктує нам спосіб дії:

а) у тонких покриттях Лакобейца нещільні шари фарби усувають за допомогою щітки або наждакового паперу. Наступним етапом буде очищення покриття від пилу та фарбування.

б) якщо старе покриття відлущується, його необхідно усунути аж до деревини. Після ретельного усунення покриття за допомогою шкребка і шліфування наждаковим папером (240),очищаємо покриття від пилу і протираємо його вологою ганчіркою.

Як необхідно підготувати деревину перед нанесенням Лазурі?

Підготовку деревини під Лазур можна розділити на три етапи

а) шліфування, очищення – завжди в напрямку волокон, інакше на поверхні з'являться негарні подряпини впоперек волокон. Для шліфування найкраще використовувати наждаковий папір із зернистістю 80-120 (зернистість підбираємо відповідно до стану дерева).

б) полірування – поверхню необхідно відшліфувати наждаковим папером із зернистістю 180-240. Що більш гладку деревину ми отримаємо, то гарнішим буде малярне покриття.

c) знепилення, очищення – пил, що утворюється внаслідок полірування деревини, усунути щіткою або пилососом.

Після виконання цих трьох дій можна приступати до фарбування.

Чим найкраще усувати з поверхні деревини плісняві грибки?

Плісняві гриби з поверхні деревини найкраще усунути Протигрибковим препаратом VIDARON

Чим найкраще усунути виділення смоли на деревині?

Виділення смоли на деревині можна усунути 25-відсотковим водним розчином ацетону.

Для чого потрібен Імпрегнат?

Імпрегнати призначені для захисту будівельних матеріалів від шкідливого впливу грибка, плісняви, синяви, комах і вогню. У будівництві Імпрегнати найчастіше застосовують для захисту деревини. Вони глибоко проникають у пори деревини, найчастіше містять сильні протигрибкові засоби дуже широкого спектра дії, які захищають деревину від грибкових хвороб, вологи й комах. З огляду на те, що вони не створюють покриття, подальшу реставрацію виконати легко – не потрібно механічно усувати старе частково знищене покриття, достатньо просто заново просочити дерево.

Що є причиною лущення покриттів?

Найбільш поширеними причинами лущення покриття є:

а) неправильно підготовлена основа,

б) слабка адгезія – стосується реставрації (неправильне нанесення нових покриттів на старі),

в) фарбування невитриманої деревини з високою вологістю,

г) пошкодження покриття (тріскання деревини, подряпини, механічне пошкодження зовнішнього покриття).

Я хотів би зберегти природний малюнок деревини й не хочу застосовувати засоби з блиском. Як це зробити?

У такому випадку найкраще застосувати Захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON (доступний у безбарвній версії і в кольорах),який комплексно захищає дерево від синяви, технічних шкідників деревини і грибка, зберігаючи природний малюнок деревини.

Чим краще лакувати підлогу – пензлем чи валиком?

У разі фарбування великих поверхонь, безумовно, слід використовувати валики. Перед покупкою потрібно переконатися, що цей валик призначений для лаку, який ми використовуємо. Застосування валика дає гарантію, що фарба буде рівномірно розподілена, й таким чином отримаємо ідеально гладку поверхню.

Чи лаки на основі розчинників шкідливі для здоров'я?

Лаки на розчинниках не є небезпечними для здоров'я. Лаки, допущені в торгівлю на ринку Європейського Союзу, мусять відповідати суворим вимогам, пов'язаним з обмеженням ЛOC (летких органічних сполук). Продукти марки VIDARON відповідають цим вимогам.

У мене є старий паркет, який знищився на проходах, хотів би відновити його. Чи потрібно циклювати паркет і яким лаком краще його пофарбувати?

У цьому випадку найкраще усунути старе покриття шляхом циклювання всього паркету – тоді будете впевнені, що отримане покриття буде красивим та одноманітним. Pеставраційне фарбування не дає нам такої впевненості – його рекомендують виконувати радше на невеликих малопомітних елементах. У разі реставраційного фарбування на початку затираємо поверхню наждаковим папером, потім знепилюємо й очищуємо від жиру. Після цих процедур можна приступати до лакування. У разі застарілого лаку в проходах відновлюємо покриття шляхом реставрації та обов’язково рекомендуємо циклювання всього паркету. І для фарбування після циклювання, і для реставраційного фарбування ми рекомендуємо використовувати Безґрунтовий лак VIDARON.

Яким засобом найкраще захистити конструкційну деревину?

Вибір засобу залежить від того, яких шкідливих факторів, що діють на дерево, ми можемо очікувати в майбутньому. Найкращим захистом буде багатофункціональне просочення – Конструкційним Імпрегнатом VIDARON, який повністю захистить дерево, використовуване для каркасу даху. Конструкцію можна також захистити Вогнезахисним Імпрегнатом VIDARON.

Чим краще захистити садові меблі?

Щоб захистити садові меблі від несприятливих умов навколишнього середовища, необхідно обрати одну з чотирьох можливостей:

а) Захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON (безбарвний) + два шари того ж Імпрегната в кольоровій версії.

б) Захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON (безбарвний) + два шари Лазурі Pro VIDARON.

в) Захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON (безбарвний) + два шари Захисно-декоративного Лакобейцу або Суперпродуктивного Лакобейцу.

г) Олія для деревини VIDARON – нанести 2-3 шари. Продукт надає деревині красивого, декоративно-захисного ефекту, одночасно деревина залишається природною.

Що станеться, якщо при захисті деревини я нанесу забагато засобу?

Під час фарбування необхідно дотримуватися рекомендацій виробника з підготовки основи, кількості шарів і розходу на метр квадратний. Занадто товстий шар нанесеного засобу може зіпсувати кінцевий візуальний ефект (наприклад, структура деревини буде повністю закритою, ефект фарби тощо),а також може стати причиною лущення покриття.

Чи існує зовнішнє покриття для захисту від УФ-променів?

Так, такі покриття існують. Продукти, які містять компоненти, що захищають від УФ-променів, – це Захисно-декоративний Імпрегнат (кольори),Лазур Pro Vidaron, Захисно-декоративний Лакобейц та Суперефективний Лакобейц, Поверхневий лак. Меншою мірою стійкі до УФ-променів безбарвні продукти, оскільки вони не містять залізних пігментів, і УФ-промені діють безпосередньо на поверхню деревини.

Чому покриття виглядає інакше, ніж зразок кольору, зображений на коробці?

На кінцевий ефект кольору деревини впливає кілька чинників:

а) тип деревини,

б) щільність деревини – що рідші прирости (шари) деревини, то більша її поглинальна здатність, а колір темніший,

c) якість підготовки основи під фарбування (після стругання, після шліфування, після полірування),

d) кількість і товщина нанесених шарів,

e) спосіб нанесення (пензель, валик, розпилення, тампон).

Чи Лакобейц або Лазур можна наносити методом розпилення?

Так, Захисно-декоративний Лакобейц VIDARON можна наносити методом розпилення.