Захист дерев’яної конструкції даху від вогню
Для деревини ніщо не є таким загрозливим, як вогонь. Бо хоч шкідники, які точать цей благородний матеріал, також пошкоджують і ослаблюють його структуру, проте цей процес йде повільно і не становить прямої загрози для життя людини. Зовсім інакша справа з вогнем. Тому важливо такі елементи, як наприклад крокви даху, обробити засобом, який створить ефективний протипожежний бар'єр… одночасно захищаючи деревину від комах і грибка.
Захист даху від вогню
Конструкційна деревина повинна мати відповідний захист. Стандартом є імпрегнація, яка захищає деревину від впливу біологічних факторів – комах, грибка і плісняви. Це, звичайно, дуже важливо, проте завжди варто розширити сферу захисту. Чому? Бо ж ніколи не відомо, що може статися – а стихію, якою є вогонь, дуже важко зупинити, коли вона починає поширюватися.
Завдяки пропонованим маркою VIDARON засобам збільшення сфери захисту не є складним завданням, а забезпечення крокв вогнетривким бар'єром не вимагає нанесення іншого препарату та додаткових робіт на конструкції даху. Вогнезахисний імпрегнат VIDARON – це виріб, який захищає дерев'яні елементи від грибка і комах, водночас забезпечуючи деревині ступінь незаймистості – і це все в одному, багатофункціональному і стандартному в нанесенні імпрегнаті.
Біоцидний і вогнезахисний імпрегнат в одному
Вогнезахисний імпрегнат VIDARON захищає деревину до ступеня незаймистості – стандарт PN-EN 13501-1+A1:2009. Це означає, що він створює ефективний вогнетривкий бар'єр, утруднюючи займання імпрегнованих елементів. Завдяки глибокому проникненню в структуру деревини вогнезахисні часточки насичують її, створюючи ефективний бар'єр проти вогню.
Завдяки сучасній формулі засіб є чотирьохфункціональним – активні речовини, що містяться у ньому, переміщаються вглиб деревини і захищають її також від біокорозії.
Виріб доступний у готовому до використання вигляді і як концентрат. Залежно від того, наскільки широкий захист конструкції даху хочемо отримати, використовуємо різну кількість засобу.
Перед імпрегнацією не забудьте підготувати деревину!
Проте перш ніж приступати до нанесення виробу одним із стандартних методів, необхідно добре підготувати матеріал. Цим етапом часто нехтують, однак треба пам'ятати, що тільки чиста і суха (тобто, з вологістю не вище 25%) деревина гарно вбирає імпрегнат. Це дає можливість його глибокого проникнення в структуру матеріалу, забезпечуючи тим самим ефективність заходу.
Підготуймо до імпрегнації і самих себе – важливо під час нанесення засобу для захисту деревини уникати забруднення очей, шкіри і користуватися окулярами та захисним одягом.
Правильне нанесення – це ключ до успіху
Виробники постійно підкреслюють необхідність дотримання їх рекомендацій стосовно нанесення різних засобів захисту деревини. Це не випадково, тому що за недбалість рано чи пізно доведеться платити.
По-перше, важливими є сприятливі погодні умови, в яких наноситься Вогнезахисний імпрегнат VIDARON (температура вище 5 °C і нижче 30 °C). Пам’ятаймо також про те, щоб захистити елементи, оброблені цим виробом, від вимивання аж до моменту розміщення під накриттям, оскільки він не є стійким до впливу атмосферних факторів.
По-друге, перед застосуванням виріб потрібно ретельно перемішати, якщо маємо справу з готовою до використання версією. Якщо ж, у свою чергу, зупинилися на концентраті, то перед застосуванням повинні розбавити його в пропорції 1 кг засобу на 4 л чистої теплої води і мішати аж до повного розчинення.
І в одному, і в другому випадку консистенція імпрегнату забезпечує дуже легке нанесення і глибоке проникнення в деревину – незалежно від того, вибрали ми пензель, валик, занурення, розпилення чи метод вакуум-тиск. Не можна також забувати про дотримання інтервалів між нанесенням наступних шарів виробу. Якщо наносимо його вручну (пензель, валик),то після нанесення першого шару необхідно зачекати мінімум 4 години, після чого процедуру можна повторити.