Всесезонні рослини для альпійської гірки – красивий сад у будь-яку пору року!

rosliny_caloroczne_3

У українському кліматі садовий сезон зазвичай починається десь у другій половині березня і закінчується, коли з дерев і кущів опадає листя. Проте сад може радувати око і восени, і навіть взимку, якщо у ньому ростуть всесезонні рослини. Довідайтесь, які вічнозелені хвойні рослини і всесезонні садові квіти варто посадити!

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  • які властивості повинні мати рослини для альпійської гірки,
  • які вічнозелені рослини вибрати,
  • які всесезонні садові рослини підійдуть для альпійської гірки.

Всесезонні рослини для альпійської гірки – як їх компонувати?

Альпійська гірка – це особливий вид клумби, призначений для того, щоб прикрашати садовий простір протягом більшої частини або й усього року. Ось чому так важливо правильно підібрати всесезонні рослини, які, один раз посаджені, радуватимуть вас своєю красою кожної зими та в інші пори року.

  • Багаторічні рослини – висадження багаторічників має значення насамперед для вашого комфорту. Звісно, ви можете щорічно наповнювати свою альпійську гірку однорічними квітами, але ядром такої композиції повинні бути декоративні чагарники, які житимуть у вашому саду багато чудових років.
  • Вічнозелені рослини – щоб альпійська гірка і взимку залишалася гарною, розміщені там декоративні чагарники та багаторічники мають бути красиво зеленими. Всесезонні рослини, які не скидають листя і хвої з настанням холодних днів, повинні переважати на вашій альпійській гірці.
  • Всесезонні рослини, підібрані за висотою – чудовий вигляд на альпійських гірках мають всесезонні сланкі рослини або карликові декоративні чагарники. Низькі садові композиції дозволяють підкреслити красу кожної із всесезонних рослин у їхньому складі. Більш високі екземпляри можна розмістити позаду альпійської гірки – вони створять чудовий фон для всієї композиції.

rosliny_caloroczne_2

Важливо!
Пам’ятайте, що висаджувати всесезонні рослини треба відповідно до їхніх вимог. Деякі з них краще почуватимуться на осонні, а інші красивіше цвістимуть, якщо ростимуть у напівзатінку.
Всесезонні зелені рослини, тобто хвойні і вічнозелені чагарники та дерева.
Компонування альпійської гірки варто розпочинати з вибору цілорічно зелених рослин, які стануть фоном для багаторічних та цибулинних квітів. Які хвойні чагарники і мініатюрні вічнозелені дерева найкраще підходять для альпійських гірок?

  • З-поміж хвойних порід варто вибирати такі види, як сосна гірська, кипарисовик горохоплідний або ялиця бальзамічна, яким можна легко надавати форму кулі. Обов’язково візьміть сланкі всесезонні рослини для альпійських гірок, наприклад ялівець, а також мініатюрні хвойні дерева, як-от ялина корейська або ялиця біла.
  • Листяні вічнозелені чагарники – до цілорічно зелених рослин, призначених для альпійських гірок належить, зокрема, популярний самшит. Він легко формується, його можна дуже сильно обрізати, тому нескладно вирощувати. Дуже ефектні рододендрони та азалії, які не тільки мають вічнозелене листя, але й надзвичайно красиво квітують навесні, але їм потрібен легкий затінок.

rosliny_caloroczne_1

  • Виткі всесезонні рослини – якщо альпійська гірка розташована біля паркану, на ній варто посадити також всесезонні виткі рослини. Якщо зима м’яка, деякі з них, як-от плющ, бруслина та жимолость, можуть не скидати листя цілий рік.

Які всесезонні квітучі рослини вибрати?

Проте справжньою окрасою альпійських гірок є всесезонні квітучі рослини. До багаторічних квітів, які зберігають зелене забарвлення увесь рік, належать:

  • Бергенія – багаторічна рослина для альпійських гірок, яка є частково вічнозеленою та пишно квітує червоним.
  • Ломикамінь – його дрібні квіточки з'являються з травня по липень, і тому прикрашають альпійську гірку більшу частину сезону. Крім цього, цей багаторічник, розростаючись, утворює на клумбі вічнозелені листяні подушки.
  • Обрієта – багаторічна квітуча рослина, подібна до ломикаменю, яка рясно цвіте, уся покриваючись дрібними квіточками. Зберігає зелене листя увесь рік.
  • Армерія – сіро-зелене листя і різнобарвні суцвіття – ось найбільша окраса цієї багаторічної садової рослини, яка цвіте у квітні-травні.

До речі, щоб урізноманітнити оформлення саду, на альпійську гірку можна також поставити екзотичні рослини в горщиках. Ідеально підійдуть для цього дерев’яні горщики, які чудово впишуться в навколишню природу. Подбайте, щоб вони були належним чином захищені від погодних умов – захистіть їх дуетом імпрегнатів: Імпрегнат-ґрунтом для деревини VIDARON та Захисно-декоративним імпрегнатом VIDARON. Вони ефективно та на довгий час вбережуть деревину від розкладання.

 
  • rosliny_caloroczne_3.jpg
  • rosliny_caloroczne_2.jpg
  • rosliny_caloroczne_1.jpg