Українська деревина – найпопулярніші породи й застосування

 depositphotos_42651537_xl

Існує багато порід деревини рідного походження, різноманітність дозволяє її широко використовувати. Деревина рідного походження набагато доступніша, ніж екзотичні породи , її не потрібно перевозити з далеких куточків світу, зазвичай вона також значно дешевша. Перевірте характеристики найпопулярніших порід деревини в Україні.

Українська деревина — застосування та характеристики м’яких порід

З м’якою деревиною легко працювати, вона також широко поширена. Отже, ціна її також доступна. Деякі з найпопулярніших порід:

Сосна – жовто-білого (рідше червоно-білого) кольору. Деревина дуже насичена смолою й волокниста, її кільця добре видно. Деревина сосни проста в роботі, відносно міцна й довговічна. Її легко стругати, пиляти, фрезерувати та сушити. Однак, вона схильна до спотворень й тріщин. Якщо її не просочити, вона стане сприйнятливою до нападів комах, до утворення грибків, а також чутливою до вологи.
Використовується, серед іншого, у будівництві, віконних та дверних столярних виробах або гірничодобувній промисловості, для виробництва фанери, деревної вати, паперу та залізничних шпал.

Ялина – має біло-жовтий відтінок й чітко позначені кільця. Ця деревина швидко сохне, легко клеїться, фарбується та лакується. Відносно доступна в обробці. Використовується в будівництві, столярній справі, ліпнині, для виробництва високоякісного паперу, деревної вовни та музичних інструментів.

depositphotos_148451143_xl

Українська деревина — тверді породи

Листяна деревина зазвичай міцніша й стійкіша до пошкоджень, ніж хвойна, і росте повільніше. Часто це впливає на її вищу ціну. Найпопулярніші породи:
Дуб – один з найцінніших порід деревини в Європі. Він має унікальні естетичні якості й надзвичайно міцний. Правильне обслуговування дозволить зберегти гарний і шляхетний зовнішній вигляд, а також технічні цінності навіть протягом сотень років. Медово-золотистий колір з часом набуває елегантних відтінків темного або світло-коричневого. Кільця дуба рівні й рівномірно розташовані, а дерево має чітко окреслені пори.
Деревину дуба важче обробляти, ніж, наприклад, рідну деревину сосни. Використовується, серед іншого, для виробництва меблів або декоративних предметів, а також підлог, терас, сходів, зовнішніх віконниць або зовнішніх облицювань фасадів.

depositphotos_42701247_xl


Модрина – має відтінок жовтого та червоного. Сучки модрини неправильні й маленькі, а кільця дещо хвилясті. Крім того, модрина – дуже міцна й витривала деревина, а також стійка до морської води. Використовується у будівництві, віконних та дверних столярних виробах, на терасах, майданчиках, підлогах та вагонках, а також для виробництва елементів конструкцій та меблів.
Модрина не викликає проблем при шліфуванні або лакуванні. Механічна обробка може бути викликом (через тверді сучки та велику кількість смол).

Цікавинка! Якщо вам подобається запах дерева, використання рідної деревини модрини у вашому домі, квартирі або в саду, буде хорошою ідеєю. Ця порода багата смолами й дуже ароматна.

Ясен – тверда, дуже міцна й пружна рідна деревина різних відтінків – від світло -жовтого до світло-коричневого. Ясен має чіткі кільця й неправильні смуги. Ясен легко полірувати, свердлити чи забивати в нього цвяхи. При контакті з водою втрачає свої властивості й схильний до зміни кольору, гниття або утворення тріщин. Деревину ясена варто добре просочити та пильно доглядати.
Деревина ясена використовується для виробництва підлог, сходів, вікон та дверей, а також для виробництва авіаційних гвинтів, спортивного інвентарю, внутрішніх панелей та сходів.

Волоський горіх – винятково елегантне й шляхетне рідне дерево. Садові та домашні меблі, ліпнина, декоративні аксесуари або рамки для зображень з горіха виглядають гідно та елегантно. Ця порода характеризується чіткими кільцями та різними візерунками, а також цікавими кольорами – від коричнево-чорного до світло-коричневого. Однак, цю деревину необхідно належним чином просочити – особливо якщо вона піддаватиметься впливу вологи чи складних погодних умов.
Дерево волоського горіха легко обробляти – це стосується як шліфування, так і фарбування, а також різання, точіння та стругання. Використовуються в декоративно -прикладному мистецтві, столярній справі, виробництві меблів і ліпнини, а також для виготовлення колон, балясин, вагонок та для облицювання.
Серед інших популярних порід рідної деревини – тополя, верба та ялиця (м’які породи),а також береза та бук.

Пам’ятайте про належний захист деревини. Для інтер’єрів ви знайдете такі продукти: Декоративні та захисні лаки VIDARON, якими можна покрити балюстраду, двері або меблі, та бейц для деревини VIDARON, завдяки якому можна пофарбувати дерев’яну паркетну підлогу, сходи, меблі, вагонку й антикваріат. Для використання зовні потрібні вироби, які збережуть деревину й забезпечать їй тривалий захист. Тут ідеально підійде набір з двох засобів: імпрегнат-ґрунт VIDARON та захисно-декоративний імпрегнат VIDARON, що також дозволить пофарбувати дерево у вибраний колір.

  • Depositphotos_148451143_XL.jpg
  • Depositphotos_42701247_XL.jpg
  • Depositphotos_42651537_XL.jpg