Реставрація дерев’яних сходів
Виконані з дерева елементи вражають своєю природною чарівністю і надають інтер’єру неповторної атмосфери. Однак інтенсивно використовувані дерев’яні внутрішні сходи з часом втрачають свій блиск і потребують оновлення. Завдяки добре проведеній реставрації ми можемо дати їм «друге життя» і знову насолоджуватися чудовим виглядом деревини.
Сходи, які експлуатують усередині приміщень, насамперед інтенсивно стираються. З плином часу поверхня дерев'яних сходинок облущується і стирається, стаючи все менш і менше естетичною. Реставрація виконаних із дерева сходів складається з декількох доволі простих процедур, від яких залежить остаточний результат. Належне проведення цих робіт дозволить повернути конструкції гарний вигляд і забезпечити дерев'яній поверхні міцність на довгі роки.
Підготовка основи
Підготовка основи – це перший і надзвичайно важливий етап реставрації всіх дерев'яних поверхонь. Починаємо з усунення покриттів, що відлущуються, і верхнього шару посірілої деревини. Для виконання цих робіт, залежно від поверхні сходів, можемо використовувати крупнозернистий наждаковий папір або коливальну шліфувальну машину. Друге рішення дозволить прискорити роботу і є значно зручнішим для конструкцій великих розмірів. У місцях, де доступ машини ускладнено, можемо вручну протерти поверхню деревини наждаковим папером.
Ретельне шліфування старого лакофарбового покриття сприятиме тому, що нам буде легше покривати деревину новим шаром вибраного декоративно-захисного виробу. Якісно проведена підготовка основи полегшує і прискорює нанесення, що дозволяє отримати поверхні з рівномірним забарвленням і чітким малюнком структури деревини.
Якщо на дерев’яній поверхні видно нерівності, можемо заповнити їх за допомогою шпаклівки для деревини VIDARON, у кольорі, підібраному до кольору деревини. Зашпакльовані місця слід відшліфувати наждаковим папером, а потім ретельно усунути пил.
Вибір продукту
Для реставрації дерев'яних сходів можемо використовувати вироби, призначені для захисно-декоративного фарбування деревини. Обираючи продукт, ми все ж повинні пам'ятати, що сходи піддаються інтенсивному стиранню і механічним пошкодженням. Тож маємо обрати рішення, яке забезпечить естетику та відповідний захист.
Якщо ми реставруємо сходи, які мало використовуються, можемо обрати Олію для деревини VIDARON з натуральним воском Карнауба, який захищає і живить дерево. Олію можна застосовувати і для європейської, і для екзотичної деревини, воно дозволяє отримати напівматове покриття, що підкреслює структуру.
Якщо призначені для реставрації сходи розташовані, наприклад, у коридорі і ними постійно користуються, оптимальним рішенням буде застосування продуктів, які гарантують високу стійкість до стирання. Міцне покриття ми отримаємо завдяки застосуванню Бейца для деревини VIDARON і його подальшому захисту Лаком для паркету VIDARON. Бейц призначено для фарбування деревини. Поступово і рівномірно вона просочується в деревину, не піднімаючи її волокон. Завдяки використанню цього продукту отримаємо однорідний колір поверхні.
Нанесення виробу
Після підготовки основи і вибору конкретного продукту можемо приступити до його нанесення. Перед використанням засіб необхідно ретельно перемішати, що забезпечить його однорідну консистенцію і колір. Як Олія, так і Бейц VIDARON не вимагають додаткового розведення.
Якщо ми вирішили покрити сходи Олією, наносимо її на деревину пензлем чи губкою в два або три шари, з інтервалом не менш ніж 6 годин. Приблизно через 15-20 хвилин після нанесення окремих шарів усуваємо надлишки олії з поверхні деревини за допомогою бавовняної ганчірки або напівсухої губки. Це забезпечить оптимальне проникнення продукту в дерев’яну структуру сходів.
У разі використання Бейцу, наносимо його шляхом втирання тампоном або ганчіркою, збираючи потім надлишок продукту до отримання рівномірного забарвлення. Якщо хочемо отримати більшу інтенсивність кольору, ще один шар морилки слід нанести через 24 години. Морену поверхню захищаємо безбарвним Безґрунтовим лаком VIDARON через 24 години після нанесення останнього шару Бейцу. Лак забезпечує покриттю стійкість до стирання, подряпин і механічних пошкоджень. Лакування виконуємо валиком для лаків, наносячи щонайменше 2 шари з інтервалом 12 годин.
Реставрація дерев'яних сходів дозволяє уникнути дорогої і трудомісткої заміни всієї конструкції та допоможе деревині повернути свій первісний шарм. Відреставровані належним чином сходи служитимуть нам довгі роки, радуючи домочадців неповторним зовнішнім виглядом і функціональністю. А самостійно проведена реставрація ще й принесе велике задоволення.