Реставрація дерев’яних дверей

Двері – це візитна картка дому. Якщо вони зроблені з дерева, ми маємо їх захистити. Чудовим продуктом, який для цього підходить, є Захисно-декоративний Лакобейц VIDARON.

Основною перевагою дерев'яних дверей є їх довговічність. На жаль, як і в будь-якого предмета побуту, рано чи пізно їхня поверхня може пошкоджуватися. Порушення малярного покриття зовнішніх дверей не лише псує їхній вигляд, а ще й завдає шкоди. Зокрема, вода, яка проникає всередину деревини, може призвести до серйозних пошкоджень.

fot4_vidaron_impregnat_ochronno_dekoracyjny_drzwi_aranzacja2

Усупереч поширеній думці, реставрація дерев'яних дверей не є складним процесом. Для неї не потрібні спеціальні інструменти, цю роботу можна виконати самостійно, не виходячи з домашньої майстерні. На ринку є дуже багато різноманітних імпрегнатів, тому питання, яке найчастіше виникає щодо такого роду робіт, звучить: «Який із них вибрати?»

Двері не лише мають бути стійкими до впливу несприятливих атмосферних умов, а й добре виглядати. Саме тому хорошим рішенням буде пофарбувати їх Захисно-декоративним Лакобейцом VIDARON. Цей продукт можна застосовувати й усередині, й зовні. Лакобейц створює міцний та еластичний шар, а пофарбовані нею предмети набувають гарного блиску, який підкреслює фактуру дерева.

Перші кроки
Реставрацію дверей ми починаємо зі зняття їх з коробки та відкручення металевих елементів. Для фарбування будуть необхідні: рукавички, наждаковий папір (градація 150-200 і 320),тампон, пензель або валик. Для нанесення Захисно-декоративного Лакобейцу VIDARON найкраще підходить пензель для продуктів на основі розчинника. Якщо у нас є тільки універсальний пензель, потрібно відшліфувати його ворс наждаковим папером, завдяки чому кінчики стануть м'якшими. Таким чином позбудемося також вільного ворсу, який міг би осісти на поверхні. Обираючи валик, варто вибрати модель із коротким мохеровим ворсом, призначений для цього виду продуктів.

Перший етап: підготовка основи
Перший крок – це підготовка поверхні для фарбування. Шматки фарби, що відпадають, необхідно усунути механічно або хімічно, спеціально призначеним для цього засобом. Покриття в хорошому стані й поверхню, якої раніше не фарбували, необхідно ретельно вирівняти наждаковим папером.

Залежно від ступеня нерівності основи, а також ефекту, який хочемо отримати, зернистість паперу має становити від 150 до 200. Значно кращий візуальний ефект ми отримаємо, якщо поверхня буде гладкою. Варто пам'ятати, що сильніше відполіровані місця дадуть у підсумку світліший шар Лакової протравки, а більш шорсткі будуть темнішими.
Наступним кроком після завершення цього етапу є ретельне очищення поверхні від пилу (можна усунути за допомогою пилососа).

Перший шар Лакової протравки
Перед кожним фарбуванням після відкриття банки Захино-декоративного Лакобейцу VIDARON його слід ретельно перемішати. Залежно від форми дверей продукт наносимо пензлем, валиком, тампоном або шляхом пневматичного розпилення. У разі нескладних поверхонь найпростішим способом буде нанесення пензлем або валиком. Закутки й інші злами найзручніше лакувати за допомогою тампона. При застосуванні останньої техніки шар Лакобейцу буде трохи тоншим, аніж при нанесенні пензлем. Однак перевага тампона – більш рівномірне нанесення продукту, що в підсумку дає більш гладке покриття.

fot3_vidaron_impregnat_ochronno_dekoracyjny_drzwi_aranzacja

Для того, щоб рівномірно нанести Лакобейц, приблизно через годину після її нанесення слід протерти виріб напівсухим пензлем уздовж шарів деревини. У разі фарбування великих поверхонь поєднання окремих елементів слід виконувати «на мокро». Пофарбовані в такий спосіб двері мають сохнути приблизно 12 годин.

Другий шар
Після повного висихання деревини необхідною процедурою є так зване «проміжне шліфування». Цю роботу ми виконуємо папером із градацією близько 320. Завдяки цьому загладжуємо волокна деревини, що піднялись, і отримуємо більш гладку поверхню. Перш ніж приступити до фарбування наступного шару, пил, що накопичився, усувають пилососом. Другий шар продукту наносимо рівномірно на всю поверхню, пам'ятаючи про розтирання напівсухим пензлем уздовж шарів. Завдяки цьому Лакобейц правильно розіллється по поверхні деревини, створюючи ідеально гладке покриття. Покриття має сохнути приблизно 12 годин. Після цього можемо насолоджуватися новим елегантним зовнішнім виглядом наших дверей.

fot2_vidaron_impregnat_ochronno_dekoracyjny_drzwi_warsztat

Після завершення робіт
Останнім етапом фарбування є ретельне миття й висушування інструментів. Для цього використовуємо розчинник для олійно-фталових виробів. Пензель ретельно ополіскуємо, висушуємо і викручуємо.

  • qwer.jpg
  • fot4_vidaron_impregnat_ochronno_dekoracyjny_drzwi_aranzacja2.jpg
  • asdf.jpg

Супутні вироби