Популярні тіньолюбні рослини для саду – які квіти люблять затінок?

popularne_rosliny_3

Затінені куточки саду буває складніше облаштувати, ніж ті, що гарно освітлюються. Якщо до вашого саду сонце заглядає рідко, у ньому необхідно посадити рослини, що люблять тінь. Прочитайте про те, які садові квіти є тіньолюбними і добре почуватимуться навіть без доступу прямих сонячних променів.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  • де варто саджати тіньолюбні рослини,
  • які садові квіти люблять тінь,
  • які тіньолюбні кущі підійдуть для саду.

Тінистий сад – де варто саджати рослини, що люблять затінок?
Вам цікаво, які тіньолюбні рослини підійдуть для вашого саду? Тінь від тіні різниться, тож освітлення – не єдиний критерій, на який варто звернути увагу. Важливіше те, чи добре зволожується ґрунт у вашому саду. Вологі куточки саду, де постійно панує затінок, мало чим відрізняються від умов, відомих нам з лісу. Незважаючи на слабке освітлення, тіньолюбні рослини, як-от папороть або плющ, тут гарно розвиватимуться – так само, як на ділянці з вологим ґрунтом.

Інакше буде в ситуації, коли ви захочете посадити рослини в затіненому і сухому місці, наприклад, під великим деревом, коріння якого забирає велику кількість води з ґрунту. Вирощування садових квітів у такому місці може не вдатися, навіть якщо ви виберете ті види рослин, які люблять тінь.

Порада
Облаштовуючи тінистий сад, вибирайте види з великим, пишним листям. Завдяки цьому куточок матиме привабливий вигляд незалежно від пори року – навіть коли висаджені рослини не цвітуть.

popularne_rosliny_1
Квітучі рослини для тіні – популярні сорти
Папороті та плющі – не єдині види, які гарно розвиваються на затінених ділянках саду. Для тіні підходить також багато квітучих рослин. Завдяки їм навіть непоказна частина ділянки може перетворитися на красиву клумбу, повну барвистих квітів, що люблять тінь.

Багато витких рослин, зокрема, плющ, чудово підходять для обсадження пергол. Слід пам’ятати про належний захист дерев’яних конструкцій від грибків та комах-шкідників. Його забезпечить Імпрегнат-ґрунт для деревини VIDARON. Якщо ви додатково хочете надати цікавого забарвлення і забезпечити захист від атмосферних факторів, необхідно застосувати Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON у вибраному кольорі. Оброблена таким чином пергола надовго збереже свій красивий зовнішній вигляд.

Які сорти садових рослин вибрати, щоб насолоджуватися красивими суцвіттями? Найпопулярнішими садовими квітами для тіні є багаторічні трав’янисті рослини, які пишно цвітуть навіть по кілька місяців на рік – як-от триліум великоквітковий, зеленчук жовтий або анемона гібридна.

Популярним вибором для тінистого саду є також різні види функії (хости). Ці оригінальні багаторічники гарно розростаються, прикрашаючи ландшафт не тільки квітами, але і великим різнобарвним листям.

Які ще садові квіти люблять тінь? На присадибних ділянках поляків часто ростуть:

  • конвалія травнева (Convallaria majalis) – відома багаторічна лісова рослина з дрібними білими дзвоникоподібними квітами,
  • барвінок хрещатий (Vinca minor) – тіньолюбна сланка рослина з невеликими блакитно-фіолетовим квітками,
  • підсніжник звичайний (Galanthus nivalis) – відома цибулинна рослина, яка чудово росте у вологих і затінених місцях,
  • гортензія садова (Hydrangea macrophylla) – одна з найпопулярніших тіньолюбних рослин, яку садоводи люблять за пишні різнокольорові суцвіття,
  • астільба (Astilbe) – декоративна рослина з характерними суцвіттями-мітелками.

popularne_rosliny_2

Тіньолюбні кущі – перевірені види
У тій частині саду, куди рідко заглядають сонячні промені, варто посадити тіньолюбні чагарники. Зазвичай вони легко вирощуються і водночас створюють цікавий декоративний акцент.

Які популярні декоративні чагарники є тіньолюбними рослинами? Відомий приклад – вічнозелений самшит. Він не просто добре переносить затінок, але й насправді чудово почувається у погано освітлених місцях. Після відповідного формування може сам по собі стати окрасою саду, також використовується для живоплотів.
Для затінку підходить також рододендрон – ефектний вічнозелений квітучий чагарник, який навесні вражає пишним цвітінням. На жаль, на відміну від самшитів, цей чагарник не росте у живоплотах і вимогливий до догляду. Для правильного розвитку йому потрібен досить вологий, кислий ґрунт.

 
  • popularne_rosliny_3.jpg
  • popularne_rosliny_2.jpg
  • popularne_rosliny_1.jpg

Супутні вироби