Оновлення садових меблів – покроковий догляд

Придбані один раз садові меблі можуть прослужити вам багато років. Щоб так і сталося, не забувайте регулярно доглядати за ними. Всього кілька простих кроків, як-от шліфування та лакування, забезпечать меблям міцність і красивий вигляд не на один сезон.

ЗМІСТ:

  • Оновлення садових меблів – поверніть їм блиск і красу
  • Як оновити дерев'яні садові меблі?
  • Крок перший – підготовка та обробка основи
  • Крок другий – підготовка засобу та інструментів
  • Лакування садових меблів – останній крок, щоб вдихнути у них нове життя
  • Чим пофарбувати садові меблі?

 

Оновлення садових меблів – поверніть їм блиск і красу

Дерев’яні садові меблі ідеально вписуються в зелені насадження навколо дому, стаючи їх окрасою. На жаль, постійний вплив мінливих атмосферних факторів позбавляє їх блиску. Дощ, сніг, сонячні промені, коливання температури, а також комахи-шкідники і гриби негативно позначаються на зовнішньому вигляді дерев'яних поверхонь. В результаті їхній колір тьмяніє, а лакофарбове покриття розтріскується і лущиться. Окрім того, на матеріалі з'являється пліснява і грибок.

shutterstock_104965622_1

Щоб не допустити пошкодження дерев'яних меблів, їх необхідно регулярно доглядати та обслуговувати. Використовуючи відповідні засоби, ви зміцните деревину та захистите її від несприятливих впливів на увесь сезон.

Коли найкраще це робити? Перед початком користування меблями, тобто навесні або влітку. Саме після осінньо-зимового періоду, протягом якого садовий стіл і стільці піддаються тривалому контакту з водою, виявляється, що дерев’яні поверхні мають неестетичний вигляд і потребують оновлення.

Можете не сумніватися: оновлення садових меблів – це інвестиція, яка швидко окупиться. Найперше, просочена імпрегнатом деревина прослужить вам довгі роки, тоді як незахищений матеріал швидко руйнується і втрачає свою міцність, не кажучи вже про естетичні якості. Сад – зона відпочинку, але в брудній обстановці, за враженим пліснявою столом важко розслабитися та приємно провести час.

Як оновити дерев'яні садові меблі?

Чим краще фарбувати дерев'яні садові меблі? Щоб повернути їм у новому сезоні втрачений блиск, обирайте правильний засіб – той, що буде стійким до несприятливих атмосферних факторів, простим у нанесенні та створить довговічне й еластичне покриття як-от Захисно-декоративний лакобейц VIDARON. Однак перш ніж наносити вибраний виріб, не забудьте про належну підготовку поверхні та самого засобу. Як же оновити дерев'яні садові меблі до наступного сезону?

Крок перший – підготовка та обробка основи

Перед початком роботи переконайтеся, що призначена для просочення імпрегнатом необроблена деревина є сухою, гладенькою та очищеною від забруднень. Якщо помітите жирні або засмолені плями, промийте поверхню розчинником.

Відшліфуйте предмети, які оновлюєте, щоб видалити відшаровану фарбу чи лак. Пам'ятайте, що поверхні, які піддаються тривалому впливу води, повинні бути гладенькими і не мати дефектів.

shutterstock_1117238078_1

Бажаєте підкреслити малюнок деревини і надати їй красивого вигляду, а також подовжити строк її служби та полегшити нанесення вибраного засобу? Відшліфуйте поверхню наждачним папером із зернистістю бл. 120-320 (шліфувальна машина спростить ваше завдання). Відшліфовану деревину додатково відполіруйте.

Меблі, які раніше були імпрегновані або полаковані, потрібно розібрати, очистити і за потреби знежирити. Потім протріть їх наждачним папером до отримання однорідного кольору. Не забувайте, що всі гострі краї слід заокруглити. Після нанесення та висихання вибраного вами лаку зберіть меблі заново.

Крок другий – підготовка засобу та інструментів

Перед використанням імпрегнату ретельно перемішайте його до отримання однорідної консистенції та кольору. Засіб найкраще наносити пензлем, очищеним від незакріплених щетинок. Можна це робити також валиком і пневматичним або гідродинамічним розпиленням за допомогою повітря.

shutterstock_1106244518_2_1

Лакування садових меблів – останній крок, щоб вдихнути у них нове життя

Після очищення садових меблів і підготовки засобу настає час для третього кроку, тобто лакування. Заплануйте цю роботу на погожий день, коли стовпчик термометра показує від +5°С до +30°С. Пам'ятайте, що погані погодні умови не сприятливі для лакування.

Чим пофарбувати садові меблі? Необроблені дерев'яні поверхні насамперед просочіть імпрегнат-ґрунтом Vidaron. Через 24 години протріть поверхню наждачним папером, видаліть пил та полакуйте Захисно-декоративним лакобейцом Vidaron. Рівномірно нанесіть мінімум два шари виробу (вздовж волокон) з інтервалом не менше 12 годин.

shutterstock_1022628151_1

На полакованих елементах виконайте міжшарове шліфування наждачним папером із зернистістю бл. 320. У такий спосіб ви видалите підняті волокна і покращите адгезію наступного шару лакобейцу. Перед нанесенням наступного шару ретельно очистіть поверхню від пилу. Після завершення роботи не забудьте на час висихання захистити меблі від можливої негоди. Важливо розуміти, що разове нанесення засобу не забезпечить довготривалого захисту й оновлення деревини, тому цю процедуру необхідно повторювати регулярно.

Чим пофарбувати садові меблі?

  • Лак безбарвний і, подібно до лакобейцу, ефективно захищає деревину від вологи та ультрафіолету. Обидва ці вироби не потребують нанесення додаткового шару фінішного захисту.
  • У результаті олієння деревини поверхня матеріалу набуває дуже натурального вигляду. Таке покриття є повністю водовідштовхувальним, тому додатково захищати його не потрібно.
  • Інакше у разі використання бейцу, який забарвлює деревину у вибраний колір. Після його нанесення необхідно додатково захистити матеріал безбарвним лаком.

 

 

  • Шліфування дерева перед лакуванням
  • Лакування садових меблів
  • Підготовка дерева під лакування
  • Садові меблі на терасі

Супутні вироби