На що слід звернути увагу, вибираючи лак для паркету?

zmiana_koloru_podogi_1

Правильно підібраний лак для паркету дозволяє на довгі роки зберегти міцність і бездоганний зовнішній вигляд підлоги. З іншого боку, невідповідний виріб не забезпечить деревині достатнього захисту. На погано захищеному паркеті швидко з’являтимуться пошкодження, подряпини, навіть плями і знебарвлення, які неможливо видалити. Не знаєте, який лак для паркету вибрати? Ми підкажемо, чим керуватися!

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  • які існують види лаків для паркету,
  • що варто враховувати, вибираючи лак для паркету,
  • який паркетний лак вибрати – матовий чи глянцевий,
  • який лак вибрати для різних видів паркету.

На водній основі чи на основі розчинника – який паркетний лак вибрати?

Як дізнатися, який лак дійсно допоможе захистити паркет від пошкоджень? Важливим критерієм є склад виробу, який впливає на якість нанесення, що дуже важливо при лакуванні великих поверхонь. Властивості лаку визначаються не тільки смолами, що входять до його складу, але й іншими речовинами, від яких залежить, зокрема, легкість і зручність нанесення, еластичність покриття та механічна стійкість.

Залежно від формули виробу можна виділити лаки на водній основі та на основі розчинників. У першому випадку основою є вода. До цієї групи належать поліуретанові та акрилові паркетні лаки. Вони не мають важкого, хімічного запаху і характеризуються високим рівнем безпеки. Більш того, вироби на водній основі створюють прозору плівку і не змінюють колір деревини. Однак, з огляду на їхню формулу, застосування лаків на водній основі вимагає трохи більше практики.

Другий тип виробів – це лаки на основі розчинників, як-от Лак ля паркету без ґрунтовки VIDARON. Найголовніша перевага таких виробів – стійке і міцне покриття. Воно ефективно захищає деревину від стирання, подряпин та інших механічних пошкоджень, які можуть виникнути, наприклад, у результаті ходіння по підлозі у взутті на високих підборах або занесення до помешкання частинок піску.

shutterstock_140775370


Параметри лаків для паркету – на що звертати увагу?

Вибираючи лак для паркету, варто враховувати експлуатаційні параметри виробу. Перш ніж прийняти рішення про придбання конкретного виробу, прочитайте інформацію, надану виробником на упаковці. Особливу увагу зверніть на:

  • призначення виробу – не кожен лак для деревини забезпечить достатній захист підлоги, тому переконайтеся, що виробник рекомендує використовувати цей виріб саме для паркету,
  • час висихання – чим він коротший, тим швидше можна буде наносити наступний шар виробу, а в результаті весь процес лакування займе менше часу,
  • ступінь захисту – хороший паркетний лак повинен захищати підлогу від стирання, подряпин, механічних пошкоджень, а також появи плям, наприклад, від напоїв та їжі,
  • породу деревини – для дубового чи букового паркету використовується один лак, а для паркету з сосни або ялини – інший. Слід пам’ятати про те, що лаки після затвердіння дещо змінюють зовнішній вигляд натуральної деревини.

Порада
Під час лакування підлоги швидкосохнучим виробом пам’ятайте, що потрібно наносити лак рівномірно і з’єднувати пофарбовані смуги «мокрим» методом – тобто до того, як попередній фрагмент нанесеного шару застигне. Лакування слід виконувати в умовах гарної вентиляції, але без протягів – це призводить до швидшого висихання нанесеного лаку, що може ускладнити роботу. Таким чином ви уникнете появи неестетичних слідів, смуг і плям.

Який паркетний лак вибрати – глянцевий чи матовий?

За допомогою лаку можна надати дерев’яній підлозі конкретного вигляду – від повністю матового покриття до елегантного глянцю. Від того, який ефект ви оберете, залежить естетика інтер’єру. У першому варіанті лак підкреслить природний вигляд дощок. В останньому випадку поверхня підлоги буде віддзеркалювати світло, роблячи інтер’єр світлішим і додаючи вишуканості його стилю.

Щоб отримати проміжний ефект між дуже блискучою та абсолютно матовою поверхнею, можна використати напівматовий паркетний лак. Він підійде для будь-якого помешкання – незалежно від розміру та стилю. Виріб із напівматовим фінішним шаром забезпечить підлозі захист від природного стирання та зносу покриття без інтенсивного віддзеркалення світла.

  • zmiana_koloru_podogi_1_2.jpg

Супутні вироби