Як зробити стелаж для підвалу? Майструємо крок за кроком

Стелаж із дощок – невід’ємний елемент будь-якого підвалу чи комори. Тут зберігаються не тільки смачні заготовки на зиму, але й інші «корисності» для домашнього вжитку: інструменти, побутове начиння, речі, які рідко використовуються, та ще багато іншого.

Якщо бажаєте бути більше «еко» і заощадити, замість того, щоб купувати готовий стелаж, зробіть його самі. Це досить просте завдання. Для цього вам знадобиться матеріал (тобто деревина),кілька інструментів і багато вільного часу. Стануть в пригоді і засоби для імпрегнації та фарбування дерев'яних меблів – тут на допомогу прийдуть надійні вироби VIDARON.

Як зробити стелаж для підвалу? Ми підготували для вас інструкцію. Ми розкажемо про 2 варіанти дерев'яних стелажів для комори: один дуже простий, з дерев'яних ящиків для фруктів, другий дещо складніший, з використанням дерев'яних стовпчиків і дощок.

 

Зміст:

Дерев'яні стелажі для комори – якими вони повинні бути?
Як зробити стелаж для підвалу з дерев'яних ящиків для фруктів? Інструкція
Як власноруч зробити стелаж для підвалу з дощок? Етапи роботи

 

shutterstock_1542977966_1

Дерев'яні стелажі для комори – якими вони повинні бути?

Домашню консервацію найкраще зберігати в коморі або підвалі. Це темне, прохолодне і сухе місце – саме таке найбільше «полюбляють» домашні баночки. Якими повинні бути дерев'яні стелажі для комори, щоб вони добре виконували роль складських меблів?

Для меблів у підвалі дуже важливе значення має міцність. Їм доводиться витримувати велику вагу – особливо якщо ви любитель домашньої консервації і щоосені заготовляєте їх чималу кількість. У підвалі часто опиняються інші важкі речі: ручні та електричні інструменти, запаси цвяхів, квіткові горщики, садовий інвентар, аксесуари для велосипедів, дитячі іграшки. Для підтримки порядку найкраще зберігати все це на полицях.

Тому подбайте про те, щоб дерев'яні деталі, з яких ви плануєте виготовити простий дерев'яний стелаж, були в хорошому стані, міцними і надійними. Не використовуйте старі, плісняві, гнилі чи трухляві матеріали. Якщо це деревина, що була у вжитку, або старі дерев'яні ящики, обов'язково перевірте їхню якість. Інший варіант – придбати нові готові ящики з необробленої деревини або дерев'яні елементи (дошки, стовпчики) у місцевому магазині.

Бажано, щоб стелажі для підвалу або комори мали просту форму. Їх буде легше змайструвати, та й для підвалу головне не ефектний вигляд, а практичність. Проста конструкція і широкі, зручні полиці допоможуть помістити на ваш стелаж набагато більше!

Також врахуйте, що для стійкості стелажів у підвалі краще, щоб вони не були занадто високими чи широкими. Надто довгі полиці будуть прогинатися. А з високого стелажа важко знімати речі, і він може перекинутися.

Чому варто змайструвати стелаж для підвалу власноруч?

  • Ви заощадите гроші – вартість стелажа зазвичай коштує не дешево, а вам знадобиться не один.
  • Ви будете більш «еко», особливо якщо використаєте матеріали, що вже були у вжитку, як-от старі дерев'яні ящики, дошки, дерев'яні стовпчики, які залишилися після ремонту або будівництва.
  • Ви навчитеся робити прості меблі і працювати з деревом.
  • Ви приємно проведете час за майструванням, і хто знає, можливо, відкриєте для себе нове захоплення?

Найкращим матеріалом для виготовлення стелажа у підвал є деревина – нова або стара, якій ви подаруєте друге життя.

 

Як зробити стелаж для підвалу з дерев'яних ящиків для фруктів? Інструкція

Як власноручно зробити стелаж у підвал? Простий дерев'яний стелаж з ящиків для фруктів – ось наш перший проєкт.  Насамперед підготуйте необхідні дерев'яні матеріали.

Що потрібно, щоб зробити стелаж із дерев'яних ящиків?

Ящики для фруктів! Вони можуть бути вживаними або новими. Їх кількість і розмір залежать від габаритів стелажа, який ви хочете змайструвати. Припустимо, це буде 7 дерев'яних ящиків розмірами 60х40х40 см. Ви скрутите їх у 3 ряди по 2-3 ящики в кожному. Завдяки  цьому стелаж буде невисоким і більш стійким.

Тепер настав час для інструментів та інших матеріалів. Вам будуть потрібні:

  • з’єднувальні пластини та кутники,
  • саморізи для деревини,
  • електрична шліфувальна машинка,
  • наждачний папір для ручного шліфування дощок або ящиків до гладкості,
  • викрутка,
  • рулетка і спиртовий рівень,
  • олівець.

І, нарешті, матеріали та інструменти для останнього етапу – імпрегнації та фарбування стелажа з дощок або ящиків. Що знадобиться?

  • Імпрегнат-ґрунт для деревини VIDARON – обов’язково, якщо ви використовуєте необроблену деревину. Він захистить матеріал від синяви, грибка та комах-шкідників.
  • Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON – надасть стелажу красивий колір, захистить деревину від дії вологи і зміцнить.
  • Альтернативою імпрегнату  є Захисно-декоративний лакобейц VIDARON – він створює на деревині міцне та еластичне покриття, захищаючи її від морозу і вологи. На відміну від імпрегнату VIDARON, який є матовим, має злегка блискуче, сатинове покриття.
  • Малярний пензель і валик.
  • Малярна плівка і малярна стрічка для захисту підлоги під час фарбування.

 shutterstock_1849563760_1

Як зробити стелаж для підвалу з дерев'яних ящиків для фруктів? Інструкція

  1. Ретельно очистіть кожен дерев'яний ящик. Деревина повинна бути сухою, гладенькою, без засмолених місць.
  2. Якщо у вас ящики, що були у вжитку, їх обов’язково слід відшліфувати за допомогою шліфувальної машинки та/або вручну. Нові дерев'яні ящики теж потрібно злегка прошліфувати – вони напевно з необробленої деревини, і буде краще їх зачистити.
  3. Скріпіть ящики між собою, один до одного, по черзі. Для цього скористайтеся шуруповертом і саморізами для деревини. Щоб зміцнити конструкцію, застосуйте з'єднувальні пластини на задній частині і додатково з’єднувальні кутники з боків. Скріпіть кожен ящик з іншим за допомогою щонайменше двох болтів.
  4. Виготовлений стелаж очистіть від пилу та вимийте. Так ви підготуєте його для просочення імпрегнатом.
  5. Якщо деревина необроблена, нанесіть пензлем захисний Імпрегнат-ґрунт для деревини VIDARON. Подбайте про обробку усіх сторін. Після просочення імпрегнатом почекайте 24 години.
  6. Наступний етап – нанесення фінішного виробу. Це може бути Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON.

 

Як власноруч зробити стелаж для підвалу з дощок? Етапи роботи

А тепер ми покажемо вам, як зробити простий дерев'яний стелаж з дощок.

Що потрібно, щоб зробити стелаж з дощок?

  • Дерев'яні дошки для полиць – вони повинні бути товстими і міцними. Їхні розміри довільні і залежать від запланованої величини вашого стелажа.
  • Дерев'яні стовпчики для виготовлення конструкції. Їх необхідно обрізати на заплановану висоту стелажа або замовити вже нарізані. Припустимо, ваш стелаж матиме 120 см у висоту і 3 суцільні полиці. Зверніть увагу на відстань між полицями – вона не повинна бути ні занадто малою (не стануть банки),ні занадто великою (марнуватиметься місце). Найкраще виміряти за допомогою тієї банки, яку ви використовуєте для консервації найчастіше.
  • ДВП для задньої стінки, якщо ви хочете зміцнити конструкцію.

Вам знадобляться ті ж інструменти, що й для стелажа з ящиків. Не забудьте також про відповідні засоби для захисту деревини Vidaron.

Як зробити стелаж з дощок?

Ось покрокова інструкція:

  1. Підготуйте дерев'яні стовпчики, на яких триматиметься вся конструкція.
  2. Позначте олівцем на стовпчиках місця, де будуть розташовані дерев'яні полиці.
  3. Прикріпіть до цих місць за допомогою дриля і шурупів міцні кутники, які підтримуватимуть полиці.
  4. Встановіть полиці і перевірте, чи рівно вони стоять, за допомогою спиртового рівня.
  5. Стелаж буде стійкішим, якщо прибити до нього задню стінку з ДВП. До задньої стінки також можна прикрутити навхрест по діагоналі дві міцні рейки.
  6. Тепер настав час для імпрегнації та фарбування. Виконайте кроки 4-6 з попередньої інструкції.

 shutterstock_728732728_1

Тепер ви знаєте, як зробити дерев'яний стелаж для підвалу. Якщо у вас є здібності до майстрування і трохи вільного часу, ви легко з цим впораєтеся. Обов'язково завітайте на сайт VIDARON, щоб дізнатися, як доглядати за дерев'яними меблями!

 

  • shutterstock_1849563760_1.jpg
  • shutterstock_1542977966_1.jpg
  • shutterstock_728732728_1.jpg

Супутні вироби