Як виготовити дерев’яну підставку під гамак? Порадник «Зроби сам»
Хто в дитинстві не мріяв про почеплений в саду гамак? Ми підкажемо, з чого почати роботу, що підготувати, на що звернути увагу і як крок за кроком виготовити підставку під гамак та як захистити його дерев’яні елементи засобами VIDARON.
ЗМІСТ:
- Дерев’яна стійка для гамака – чому її варто зробити?
- Як зробити підставку під гамак? Необхідні інструменти та матеріали
- Як зробити підставку під гамак? Покрокова інструкція
Гамак у саду – суцільне задоволення. Як же добре вмоститися з чашкою кави або книжкою та легко погойдуватися в затінку дерев... Гамак – це також чудова забавка для найменших: поєднання гойдалки і ліжка є ідеальним місцем для ігор чи післяобіднього відпочинку. Якщо ви зробите для гамака міцну дерев’яну стійку, то зможете насолоджуватися гойданням на свіжому повітрі навіть у парі або з дітьми.
Гамак здатен принести багато радості, до того ж його виготовлення не становитиме особливих труднощів і витрат. Порівняно з обсягом праці та матеріалів отриманий результат однозначно буде плюсовим!
Дерев'яна стійка для гамака – чому її варто зробити?
Класичний гамак у саду зазвичай підвішують між двома стовбурами. Однак не в кожного є два досить великих дерева, до того ж розташованих у доступній частині саду і на достатній відстані одне від одного. Підставка – це зручна і навіть краща альтернатива!
По-перше, вона мобільна: її можна поставити де завгодно, а в разі потреби перенести. Можна «втекти» з гамаком у затінок чи, навпаки, використати його як комфортний лежак для приймання сонячних ванн. Якщо у вас багато місця, ви зможете розмістити гамак навіть в альтанці або на терасі.
Перевагою підставки є низькі витрати на її виготовлення: потрібно лише кілька дерев'яних брусів та болтів. Робота не довга й не складна і може принести купу задоволення. Власними зусиллями ви отримаєте фантастичний гамак, який не тільки приноситиме радість, але й, належно оброблений та пофарбований, стане додатковою окрасою саду.
Звичайно, на перший погляд самостійне виготовлення підставки може видатися складним. Ми порадимо, як підготуватися, чим запастися і як крок за кроком змайструвати підставку під гамак, щоб уникнути невдачі.
Як зробити підставку під гамак? Необхідні інструменти та матеріали
Дерев’яну підставку під гамак можна зробити, використовуючи знаряддя та інструменти, які зазвичай є вдома у кожного любителя майструвати. Що знадобиться? Обов’язково пилка для нарізки елементів. Найкращий варіант – електрична торцева пилка, яка гарантує зручне і точне розпилювання. Якщо у вас немає такого інструменту, підійде і хороша ножівка, але її використання вимагає певних навичок. Ви також можете замовити нарізані за розмірами бруски у майстра чи на лісопилці, що, звісно ж, дозволить вам заощадити сили та час на самостійному розпилюванні.
Конструкцію потрібно буде скручувати, тому знадобиться шуруповерт, бажано потужний, з функцією свердління. Або можна взяти окремо дриль з довгим свердлом для деревини. Кутова шліфмашина теж стане в пригоді, оскільки за її допомогою можна за потреби вкоротити з’єднувальні болти. До набору інструментів входить також і малярний пензель.
Тепер час зайнятися матеріалами. Їх перелік може здатися складним, але насправді він не такий уже й великий. Людей, котрі цікавляться, як змайструвати каркас для гамака, іноді відлякує удавана складність конструкції і кількість деталей. А даремно! Це лиш перше враження.
Отож, потрібен уже згаданий дерев'яний брус. Для найпростішого варіанту вам знадобиться 6 відрізків однакової довжини, приблизно по 1,8 м кожен. Невеличка примітка: конструкцію дерев'яної підставки під гамак можна, звісно ж, модифікувати відповідно до ваших потреб, тому наведені розміри є орієнтовними і можуть бути збільшені або зменшені на кілька чи навіть на десяток сантиметрів для всіх довгих елементів.
Важливо тільки, щоб це робилося послідовно. Якщо вам потрібна більша підставка, збільште кожен розмір основних елементів на однакову величину. Брус повинен мати переріз не менше 7×7 см, але якщо є можливість придбати товщий, то варто це зробити.
Вам також будуть потрібні дві коротші дерев’яні дошки, довжина яких залежить від товщини інших елементів (вона має бути утричі більша). Для бруса товщиною 7 см ці дві дошки повинні бути не коротшими 21 см.
Окрім деревини необхідно придбати також матеріали для з’єднання конструкції. Найголовніші тут болти. Найпростіший варіант – купити 12 довгих болтів (30 см) з гайками. Додатково можна купити 8 коротших болтів (прибл. 18 см). Рекомендований діаметр – 16 мм. Не забудьте про шайби та відповідні гайкові ключі, щоб усе це скрутити. Для роботи вам також стануть у пригоді кілька довгих саморізів для деревини і два гвинтових гачки, щоб підвісити гамак.
Щоб захистити та пофарбувати дерев’яну конструкцію, знадобляться відповідні засоби марки Vidaron. Насамперед застосуйте Імпрегнат-ґрунт для деревини Vidaron. Це глибоко проникаючий засіб, який просочує деревину та забезпечує їй біологічний захист від синяви, лишайників, плісняви та комах-шкідників. Потім нанесіть Імпрегнат захисно-декоративний VIDARON який просочує, захищає та декорує деревину, а також надовго захищає пофарбовану поверхню і забезпечує стійкий колір і декоративний ефект.
Як виготовити підставку під гамак? Покрокова інструкція
Якщо всі необхідні матеріали вже зібрані, можна приступати до роботи. Ось наша покрокова інструкція з виготовлення дерев'яної підставки під гамак.
Крок 1. Основа – правильний розкрій матеріалів
Їх потрібно нарізати за розмірами, вказаними вище. Можна також замовити готові деталі. У будь-якому разі, навіть якщо ви нарізатимете матеріали на місці, варто купувати їх уже струганими – це позбавить вас від трудомісткої роботи.
Для чого нам потрібні ці 6 однакових відрізків бруса (за нашими припущеннями їхня довжина становить 1,8 м)? Два з них будуть «плечами» підставки – це діагональні елементи, до яких безпосередньо кріпиться гамак. Наступні два з'єднуватимуть конструкцію внизу і триматимуть її всю – це паралельні бруси, що поздовжньо проходять під гамаком. Останні два стануть «ніжками», які забезпечать стійкість і запобігатимуть перекиданню підставки. Це дві балки, що встановлюються поперечно під гамаком.
На етапі розкрою матеріалів плечі підставки можна з одного кінця зрізати під кутом 45 градусів. Це буде їхній край з боку основи, що важливо, коли каркас ставиться на тверду поверхню – тоді поверхні плечей і ніжок знизу повинні бути рівними, щоб конструкція стояла надійно.
Крок 2. Імпрегнація та фарбування дерев'яних елементів
Після нарізання, перш ніж почати збирати конструкцію, просочіть і пофарбуйте дерев'яні елементи за допомогою відповідних виробів Vidaron. Для першого просочення елементів стійки використовуйте Імпрегнат-ґрунт для деревини Vidaron – завдяки цьому на поверхні та всередині деревини не зможуть розвиватися шкідливі грибки і комахи. Тільки після цієї процедури можна наносити другий засіб, який допоможе надати підставці потрібного кольору.
Крок 3. З’єднання деталей підставки
З'єднання деталей починаємо з нижньої частини конструкції. Кладемо обидві поперечні ніжки і до кожної посередині прикручуємо дві поздовжні балки, які проходитимуть під гамаком. Увага: залиште між поздовжніми балками рівно стільки місця, щоб там пізніше помістилося плече гамака.
Поздовжні балки з'єднуються з ніжками за допомогою болтів. Спочатку просвердліть отвори, потім міцно закрутіть болти, якщо болти занадто довгі знизу – обріжте і відшліфуйте їх кутовою шліфмашиною. Зібрана основа складається з двох опорних ніжок і двох поздовжніх балок між ними.
Крок 4. Монтаж плечей гамака
Їх розміщують під кутом, вставляючи між поздовжніми балками. У поздовжніх балках і плечі просвердлюють два отвори – важливо, щоб вони були розміщені по діагоналі, адже їхнім завданням є стабілізація та утримання плеча. В отвори слід вставити довгі болти і міцно їх закрутити.
Правильно виконаний монтаж плеча зробить його стійким у діагональному положенні, без жодних відхилень в сторону. Встановлене плече додатково закріплюється короткою дошкою вгорі. Прикрутіть її шурупами до поздовжніх балок, підсунувши якомога ближче до плеча, що йде вгору.
Ваша підставка під гамак практично готова. Залишилося тільки зробити кріплення для самого гамака, вкрутивши гачки. Слід подбати про те, щоб вони не були занадто слабкими і не вигиналися. Найкраще розміщувати їх у верхній частині плечей підставки, відступивши приблизно 10 см від верхнього краю.
Як виготовити дерев’яний каркас для гамака? Як бачите, робота досить проста! Завдяки їй у вашому саду чи на ділянці може з'явитися дійсно естетичний, красиво оброблений дерев'яний виріб, який не тільки зробить приємнішим дрімання в гамаку, але й сам по собі стане окрасою. А ви вже зробили гамак своєї мрії? Чи, можливо, у вас є корисний досвід або поради, якими ви хотіли б поділитися? Перш ніж підете полежати в гамаку, обов'язково дайте нам знати!