Як саджати і доглядати хвойні рослини у саду і на терасі – поради експерта

iglaki_1

Декоративні хвойні деревця – це вдячний елемент саду. Їх легко вирощувати, вони чудово виконують роль живоплоту, забезпечуючи нам тінь і приватність. Окрім того, більшість із них цілорічно залишаються зеленими. Ми підкажемо, як вибрати хвойні рослини для саду, коли їх саджати і як за ними доглядати.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  • які хвойні рослини вибрати для саду,
  • як саджати туї, а як – інші хвойні рослини,
  • коли обрізати хвойні рослини та як за ними доглядати.

Хвойні рослини для саду і тераси – які вибрати?

До найпопулярніших садових хвойних рослин належить туя західна, яку називають просто туєю. Це швидкоростучі хвойні рослини, саме тому вони добре підходять на роль високого живоплоту. Їх висаджують окремо або рядами – наприклад, уздовж огорожі. Туї в дерев'яних вазонах можна також поставити на сонячній терасі, створивши з їх допомогою відокремлену зону відпочинку. Подбайте про те, щоб захистити дерев’яні горщики від впливу атмосферних факторів. Просочіть їх Імпрегнат-ґрунтом для деревини VIDARON, а потім пофарбуйте Захисно-декоративним лакобейцом VIDARON у вибраному кольорі. Не забудьте викласти горщики всередині садовою чи будівельною плівкою, яка захистить деревину від вологи і води. Завдяки відповідному захисту як зсередини, так і ззовні, деревина довше зберегітиме свій красивий вигляд.

Порада

Якщо ви вибираєте хвойні рослини для домашнього саду, віддайте перевагу низьким сортам відомих й улюблених дерев. Вони підійдуть навіть для невеликої ділянки. Популярні мініатюрні хвойні дерева – це, зокрема, кипарисовик Лавсона 'Гном', корейська ялиця 'Моллі' та біла ялина 'Коніка'.

Коли і як саджати туї та інші хвойні рослини?
Строки висаджування хвойних дерев у саду і на терасі залежать від того, у якому вигляді саджанці. Хвойні дерева і декоративні хвойні кущі можуть продавати:

  • у пластикових контейнерах, в яких саджанці вирощували з самого початку – таке рішення дає можливість висаджування хвойних рослин протягом усього сезону з весни до осені,
  • вийняті з ґрунту – у цьому разі рослина викопується із землі разом із земляною грудкою. Правильна дата посадки таких хвойних рослин припадає на кінець квітня-початок травня, до появи перших бруньок, або ранньою осінню (найкраще із середини серпня до середини жовтня).

Порада

Перш ніж приступати до висаджування хвойних рослин у саду, визначтеся, яким буде їхнє призначення. Якщо хочете створити алею або живопліт, пам’ятайте про правильну відстань між саджанцями. На якій відстані садити туї, щоб забезпечити корінню достатньо місця? Мінімальна відстань між деревцями становить 50 сантиметрів – у такий спосіб ви отримаєте щільний живопліт. У разі алеї інтервал повинен бути ще більшим.

iglaki_2

Як саджати туї у відкритий ґрунт – покрокова інструкція

  1. Налийте холодної води у велике відро і помістіть туди саджанець з горщиком. Завдяки цьому коріння правильно намокне.
  2. Викопайте в землі лунку удвічі більшу, ніж коріння саджанця.
  3. Насипте в лунку готовий ґрунт для хвойних рослин або заздалегідь підготовлений субстрат, тобто садову землю з компостом.
  4. Вийміть саджанець з горщика, помістіть його в лунку і засипте, ретельно утрамбовуючи землю.
  5. Полийте деревце і підсипте соснову кору під туї – це забезпечить рослині відповідний рівень рН.

Хочете вирощувати туї на балконі чи терасі? Саджання хвойних рослин у горщики відбувається майже так само. Однак пам’ятайте, що перед тим, як заповнити посудину ґрунтом, на дно потрібно насипати гравій, який утеплить корені деревця і захистить їх від морозу.

iglaki_3

Коли обрізати хвойні рослини – догляд за хвойними деревами

Хвойні дерева і кущі зазвичай легко вирощувати, а завдяки витривалій хвої вони прикрашають сад цілорічно. Проте, доглядаючи за цими рослинами, варто пам’ятати кілька правил:

  • Регулярно поливайте хвойні рослини впродовж усього року – навіть взимку, в тепліші дні. Інакше пересихання призведе до побуріння хвойних дерев, відомого багатьом власникам туї.
  • Протягом усієї весни підгодовуйте дерева і кущі спеціальним добривом для хвойних дерев.
  • Коли обрізати туї? Хвойні дерева варто обрізати декілька разів за сезон – перший раз ще до початку вегетації, а потім влітку.
  • Перед приходом зими підв'яжіть, якщо є можливість, крони дерев – це запобігатиме накопиченню важкого снігу на гілках.
  • iglaki_3.jpg
  • iglaki_2.jpg
  • iglaki_1.jpg

Супутні вироби