Як просочити дерев'яний паркан?

Дерев'яний паркан постійно зазнає впливу руйнівних атмосферних чинників і біокорозії. Щоб загорожа могла тішити нас своїм естетичним зовнішнім виглядом, вона вимагає регулярного захисту.

plot1

Враховуючи натуральний вигляд і високу доступність, власники будинків часто вибирають дерев'яні паркани. Щоб вони надовго могли зберегти свій зовнішній вигляд і властивості, необхідний систематичний догляд за деревиною. Найбільш ефективним методом є його просочення. Цей процес успішно виконають навіть найменш досвідчені користувачі. Достатньо придбати відповідний Імпрегнат (наприклад, Захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON),а також дотримуватися кількох простих правил.

Шліфування

Якщо ми оновлюємо пофарбований раніше паркан, необхідно відшліфувати поверхню наждаковим папером. Найкраще використовувати папір із градацією близько 150-200. Зернистість має бути підібрано відповідно до нерівності поверхні. Щоб отримати однорідний колірний ефект, необхідно ретельно відшліфувати увесь елемент. Перед початком фарбування переконаймося, що поверхня суха й очищена від бруду. Для усунення будь-яких плям або жиру можна використати очищений бензин.

Імпрегнування

На підготовлену основу можемо нанести Захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON. Цей виріб захищає деревину як зовні, так і зсередини. Завдяки цьому вона захищена не лише від атмосферних факторів (УФ-випромінювання і вологи),а й від біологічних забруднень, як-от грибок, комахи або цвіль, які можуть псувати зовнішній вигляд огорожі.

Підготовка до фарбування

Перед початком фарбування імпрегнат необхідно ретельно перемішати. Рекомендована температура, за якої можна виконувати цю роботу, становить від +5°C до +25°C. Для нанесення препарату найкраще підходить пензель, призначений для виробів, що містять розчинник. У випадку універсального пензля, можливо, доведеться шліфувати ворс наждаковим папером. Завдяки цьому ми пом’якшимо його кінчики і усунемо вільний ворс, який може залишитися на просоченій поверхні. Препарат наносимо рівномірно на всю поверхню. Коли покриття висохне і почне ставати матовим (приблизно через 10 хв. після нанесення),розтираємо його напівсухим пензлем уздовж шарів. Починаємо цю операцію від місць, пофарбованих у першу чергу. Просочені елементи залишаємо до повного висихання, приблизно на 12 годин.

Проміжне шліфування покриття

Після повного висихання просоченого покриття виконуємо так зване проміжне шліфування. Цей етап є дуже важливим, оскільки допомагає вирівняти волокна деревини, що піднялись, а також збільшує адгезію наступного шару фарби. Шліфуємо наждаковим папером із градацією близько 320. Другий шар наносимо так само, як і перший. У зв'язку з тим, що деревина вбирає наступну «порцію» імпрегната трохи повільніше, варто почати процес розтирання із запізненням на декілька хвилин. Час висихання цього шару становить 12 годин.

А якщо деревина волога...

У разі просочування нового паркану (а отже, вологої деревини),перед нанесенням першого шару продукту необхідний попередній захист елемента Імпрегнет-ґрунтом VIDARON. І тільки потім ми фарбуємо кольоровим Імпрегнатом.Імпрегнет-ґрунт глибоко проникає в деревину і захищає її від біологічних загроз – грибків, комах, синяви, цвілі. Просочена таким чином поверхня отримає 6-річну гарантію ефективного захисту.

istock_000010571627large

Завдяки Захисно-декоративному Імпрегнату VIDARON дерев’яні елементи отримують елегантну матову поверхню. Його унікальні властивості захищають дерев'яну поверхню від руйнівних зовнішніх умов. Завдяки такому догляду паркан і надалі зможе виконувати функцію візитної картки будинку.

  • plot2.jpg
  • plot1.jpg
  • iStock_000010571627Large.jpg

Супутні вироби