Як підготувати сад до весни – поради експерта

Прийшла весна, а разом із нею – гаряча пора для кожного садівника. Як підготувати сад до весни, щоб незабаром насолоджуватися результатами? Про що слід пам’ятати, наводячи лад перед новим сезоном? Ми підкажемо, які садові роботи потрібно виконати і коли – скористайтесь нашими порадами!

ogrd_na_wiosne_3

З цієї статті ви дізнаєтесь:

  • як підготувати сад до весни,
  • коли обрізати дерева та кущі в саду,
  • як оновити дерев’яні поверхні в саду після зими.

Як підготувати сад до весни – крок за кроком

До весни в саду найкраще готуватися, поки не настали теплі дні. З його опорядженням не варто зволікати. Завдяки цьому, коли температура підвищиться, можна буде займатися обов’язковою роботою, яку не можна відкласти на потім – перекопуванням саду, а потім висіванням і садінням рослин згідно з городнім календарем.

Розмірковуєте, як підготувати ваш сад до весни? Виконайте такі дії:

  1. Приберіть та опорядіть сад після зими – зберіть нанесене вітром сміття, згребіть опале листя.
  2. Перевірте стан садівничого знаряддя та переконайтесь, що інструменти протягом зимового зберігання не зазнали корозії.
  3. Оновіть дерев’яні вироби в саду після зими. Очистіть лавки та столи, а потім просочіть їх імпрегнатом. Перевірте стан пергол та інших конструкцій для підтримування рослин, після чого опорядіть їх і покрийте засобом для захисту деревини.
  4. Перш ніж приступати до садіння і висівання нових рослин, необхідно правильно підготувати ґрунт. Коли перекопувати сад? Це слід робити ще восени, щоб належно підготувати ділянку до приходу зими. Навесні достатньо розпушити ґрунт у саду культиватором.

ogrd_na_wiosne_2

Догляд за садом навесні: коли обрізати рослини?

Рання весна в саду – це час, коли слід обрізати гілки дерев та кущів. Правильна обрізка стимулює ріст рослин, збільшує врожайність та забезпечує красиве, пишне цвітіння. До неї варто братися на самому початку сезону, підбираючи час з урахуванням поточної температури надворі. Коли ж весною обрізати рослини? Ось кілька корисних порад:

  • Фруктові дерева, як-от яблуні, сливи чи вишні, обрізаємо в лютому, коли припиняються сильні морози і встановлюється температура близько 0° C. Інакше, якщо виконати обрізку занадто рано, рани від зрізів можуть промерзнути і легко вражатися збудниками хвороб.
  • Плодові кущі, такі як малина, чорниця та аґрус, найкраще обрізати трохи пізніше, ніж дерева, але до початку вегетації. Декоративні чагарники надзвичайно чутливі до низьких температур, тому з їх обрізкою слід почекати, поки температура стабілізується на рівні від +5 °С до +10 °С.
  • Багаторічні рослини, як-от морозець, дельфініум, кущові айстри – ці рослини обрізають, коли їх пагони навесні досягнуть 1/3 кінцевої висоти. Обрізання верхівки на 3-5 см забезпечить красиве і пишне цвітіння.
  • Бордюрні троянди – з їх обрізкою та видаленням хворих частин дочекайтеся, поки потепліє десь до +10 °С - 15 °С, і на деревах з’являться бруньки. Це також хороший час для обприскування саду протигрибковим препаратом.

ogrd_na_wiosne_1

Оновлення деревини після зими – як перефарбувати паркан і садові меблі?

Весна в саду – це також ідеальний час, щоб подбати про обслуговування дерев’яних конструкцій. Лавки, столи, огорожі та перголи – якщо вони не були належним чином оброблені восени – можуть виявитись пошкодженими, струхнявілими або враженими грибком. Щоб уникнути руйнування дерев’яних елементів у майбутньому, не забудьте покрити їх поверхню імпрегнат-ґрунтом Vidaron. Цей засіб дає змогу захистити нові дошки і зміцнити старі після ретельного очищення від лакофарбових покриттів.
Проте якщо деревина в хорошому стані, достатньо буде застосувати правильний виріб. Рекомендованим засобом, який одночасно захищає деревину та підкреслює її естетичний вигляд, є захисно-декоративний імпрегнат Vidaron. Цей засіб ідеально підходить для оновлення деревини після зими – він глибоко проникає в структуру, захищаючи її від вологи, грибків, а також від УФ-променів та шкідників.

 
  • Ogrd_na_wiosne_3.jpg
  • Ogrd_na_wiosne_2.jpg
  • Ogrd_na_wiosne_1.jpg

Супутні вироби