Як лакувати деревину?

Деревина – це, безсумнівно, чудовий будівельний матеріал, що має чималі естетичні переваги. Властивості й зовнішній вигляд деревини роблять її популярним будівельним матеріалом, що застосовується і всередині, і ззовні об'єктів. Однак дерев'яні огорожі, садові меблі або конструкції альтанок зазнають впливу атмосферних чинників, грибка та комах. Задля збереження їхніх якостей потрібен відповідний захист деревини.

1.[1]

Ефективним методом захисту деревини від вологи, УФ-променів і шкідників є просочення. Роль просочення можна порівняти з ґрунтуванням стін перед їх фарбуванням – Імпрегнат глибоко проникає в деревину, захищаючи її ззовні та зсередини, а також оберігає від грибка, синяви і комах.

Простим методом, що дає змогу тривалого захисту деревини та підкреслює її естетичні переваги, є просочування малярним методом. Його можна проводити самостійно, пам'ятаючи про відповідну підготовку основи й точне виконання окремих етапів роботи:

1-й етап – підготовка основи

Поверхня, призначена для просочування, має бути сухою та очищеною від забруднень. Якщо на поверхні є плями або жир, її потрібно промити очищеним бензином і висушити. Дерев'яна поверхня має бути гладкою – це полегшить нанесення імпрегната і відкриє малюнок шарів деревини. Для загладжування поверхні найкраще використовувати наждаковий папір із градацією від 150 до 200, причому зернистість паперу слід підбирати відповідно до ступеня нерівності основи. Хорошим рішенням є шліфування всього елемента, призначеного для просочення, що дозволить досягти одноманітності колірної гами деревини. Слід також пам'ятати про ретельне усунення пилу, який утворився під час шліфування – найкраще щіткою, а потім ще раз протерти вологою ганчіркою.

шліфування

2-й етап – нанесення першого шару

Підготовлену таким чином поверхню деревини починаємо просочувати препаратом. Для просочення можна використовувати Захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON. Він захищає деревину ззовні та зсередини, водночас надаючи дерев'яним елементам елегантного матового покриття, підкреслюючи текстуру деревини. Дерев'яні елементи, які зазнаватимуть впливу атмосферних умов, найкраще попередньо захистити шаром Імпрегнат-ґрунтм VIDARON. Цей виріб позбавлений пігментів, завдяки чому глибоко проникає в деревину та забезпечує повний її захист від біологічних загроз – грибка, комах, плісняви, синяви.

impregnowanie_2лакування

Перед початком фарбування імпрегнат слід ретельно перемішати в оригінальній упаковці. Рекомендована температура навколишнього середовища під час роботи: від +5° C до +25°C. Для просочення малярним методом найкраще використовувати пензель, призначений для виробів, що містять розчинник. Якщо ми фарбуємо універсальним пензлем, варто відшліфувати його щетини дрібнозернистим наждаковим папером. Це дозволить пом’якшити кінцівки пензля й усунути вільну щетину. Просочувальник наносимо пензлем по великій поверхні деревини протягом 10 хвилин. Коли поверхня почне ставати матовою, розтираємо просочувальник напівсухим пензлем уздовж шарів деревини, починаючи від місць, які були просочені першими. Це забезпечить рівномірний колір деревини. Пофарбовані в такий спосіб елементи залишаємо для висихання на 12 годин.

3-й етап – проміжне шліфування.

Коли перший шар імпрегната повністю висохне, необхідно виконати так зване проміжне шліфування покриття. Під час першого фарбування деякі волокна деревини могли піднятися, створюючи шорстку поверхню. Шліфування покриття дозволить вирівняти їх, що посилить адгезію наступного шару імпрегната. Проміжне шліфування покриття ми виконуємо наждаковим папером з градацією близько 320. Після шліфування поверхню необхідно очистити від пилу (найкраще – пилососом).

4-й етап – нанесення другого шару

Другий шар імпрегната наносимо рівномірно по всій поверхні деревини, пам'ятаючи про розтирання напівсухим пензлем. Оскільки деревина вбирає наступний шар продукту повільніше, етап розтирання слід починати трохи пізніше. Занадто раннє розтирання може призвести до нерівного забарвлення. Час висихання другого шару становить приблизно 12 годин.

impregnowanie_3_4.[1]

Після закінчення роботи слід ретельно промити й висушити інструменти. Для миття можна використовувати розчинник для олійно-фталових виробів.
Виконане таким чином просочення дозволяє здобути природну чарівність і структуру деревини, а водночас ефективно захищає її.

паркан оброблений імпрегнатом

  • огорожа
  • шліфування
  • лакування
  • impregnowanie.jpg
  • лакування
  • нанесення імпрегнату
  • 1_1.jpg

Супутні вироби