Як ефективно доглядати за дерев’яними огорожами та парканами?
Хочете мати паркан, якому заздритимуть сусіди? Щоб дерев’яна огорожа зберегла свій гарний зовнішній вигляд і міцність, про неї потрібно належно дбати. Ми підкажемо, як почистити, захистити та оновити дерев’яний паркан, щоб підтримувати його в ідеальному стані. Ознайомтеся з нашими порадами!
З цієї статті ви дізнаєтеся:
- як мити дерев’яну огорожу,
- як обслуговувати дерев’яну огорожу,
- як оновити і просочити імпрегнатом дерев’яний паркан
Як чистити дерев’яний паркан?
Основним елементом догляду за дерев’яною огорожею є підтримання її чистоти. Мох, водорості та лишайники, а також сухе листя, грязь і пісок – усі ці забруднення не лише негативно впливають на зовнішній вигляд паркану, але в перспективі можуть також призвести до руйнування деревини.
Чим мити дерев'яну огорожу? Почніть з видалення сухого бруду за допомогою щітки або віника. Якщо паркан у хорошому технічному стані, достатньо регулярно мити огорожу чистою водою – за потреби з додаванням сірого мила. Для цього завдання ідеально підійде мийка високого тиску, а якщо у вас її немає – звичайний шланг.
Порада експерта
Проблеми з видаленням забруднень, що в’їлися в огорожу? З пташиним послідом найкраще справиться мийка високого тиску, але якщо її немає під рукою, використайте ганчірку та достатню кількість мила. А як почистити дерев’яний паркан від моху і водоростей? Найпростіший спосіб позбутися їх – за допомогою жорсткої щітки. Видаливши плями і вимивши поверхню, слід промити її очищеним бензином, знежирити і висушити. Тільки після такої підготовки деревини можна приступати до подальших робіт.
Як обслуговувати дерев'яну огорожу?
Наступний крок – це ретельна оцінка стану огорожі. Уважно огляньте паркан на наявність пошкоджених або трухлявих дощок. Перевірте, чи деревина не пошкоджена в окремих місцях комахами-шкідниками та чи немає видимих змін кольору. Також зверніть увагу на тріщини і виступаючі уламки. Якщо стан штахетів залишає бажати кращого, найкраще замінити їх новими.
Як полагодити дерев’яний паркан, в якому помітно пошкодження? Відремонтуйте їх, щоб уникнути подальшого руйнування. Для цього нанесіть шпаклівку для деревини VIDARON на очищену поверхню за допомогою металевого шпателя. Цей продукт створює тверде, еластичне покриття в кольорі, наближеному до природного кольору деревини. Завдяки цьому шпаклівка не кидається в очі і дозволяє легко усунути тріщини в штахетах огорожі. Після висихання матеріалу ретельно відшліфуйте поверхню наждачним папером, а потім приступайте до просочення паркану імпрегнатом.
Як оновити дерев’яний паркан? Імпрегнування огорожі
Після виконання вищевказаних етапів потрібно обов’язково просочити деревину імпрегнатом. Регулярно проводячи таку обробку, ви запобігаєте посірінню дощок паркану, їх руйнуванню, трухлявінню і пліснявінню.
Надійний засіб, напр. Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON, захистить паркан від шкідливого впливу вологи, атмосферних факторів та УФ-променів. Після нанесення імпрегнату ви отримаєте також декоративний ефект – красивий колір і виразний малюнок деревини. Примітка: для повного захисту деревину перед нанесенням поверхневого виробу необхідно поґрунтувати Імпрегнат-грунтом Vidaron – це безбарвний виріб глибокого проникання, який зміцнює структуру деревини та захищає її від синяви і грибків.
Як захистити дерев’яний паркан імпрегнатом?
- Якщо це можливо, перед просоченням розберіть паркан і покладіть усі дошки на рівну поверхню.
- Після очищення ретельно видаліть стару фарбу та відшліфуйте дошки вздовж волокон деревини, використовуючи наждачний папір з градацією 120-200.
- За допомогою пензля рівномірно нанесіть на дошки шар імпрегнату. Через 10 хвилин розітріть залишки виробу сухим пензлем.
- Зачекайте 12 годин і прошліфуйте поверхню дощок перед нанесенням наступного шару.
- Переконайтесь, що всі елементи огорожі просочені імпрегнатом з усіх сторін – це забезпечить паркану повний захист.
- Після цілковитого висихання зберіть паркан. Готово!