Як чистити і доглядати за дерев'яними поверхнями всередині приміщення – поради експерта
Натуральна деревина в інтер’єрі – чудовий матеріал, завдяки якому домівка видається затишною і теплою. Однак цей матеріал більш вимогливий, ніж інші, коли мова заходить про обслуговування – щоб підтримувати деревину в належному стані, за нею потрібно дбайливо і терпляче доглядати. Ми підкажемо, як доглядати та чистити дерев’яні поверхні в приміщенні.
З цієї статті ви дізнаєтеся:
• як чистити деревину в приміщенні,
• які поширені помилки в догляді за деревиною в приміщенні,
• чим захистити деревину, щоб вона якомога довше зберігала красивий вигляд.
Як чистити деревину в приміщенні – найважливіші правила
Як і у разі поверхонь з металу, каменю, плитки чи пластику, основою догляду за деревиною в інтер’єрі є регулярне прибирання. Як часто його робити? Поверхні, які найчастіше використовуються, слід чистити регулярно – тоді немає ризику, що пляма призведе до зміни кольору або стійкого забруднення, яке важко видалити. Регулярне чищення деревини запобігає відкладанню товстого шару пилу та бруду.
Як доглядати за деревиною в приміщенні, щоб не пошкодити її? Почнімо з рівних поверхонь, які найбільш піддаються забрудненню.
• Дерев’яну підлогу і сходи пилососьте принаймні раз на тиждень, уздовж волокон деревини. Покладіть килимки біля входу в оселю – так до помешкання буде заноситися менше піску, який може подряпати паркет.
• Миючи підлогу, використовуйте м’яку ганчірку з мікрофібри або плоску швабру, злегка змочену водою зі спеціальним засобом для чищення паркету. У кінці зітріть миючий засіб чистою вологою ганчіркою і витріть підлогу насухо.
• Регулярно чистьте плінтуси – саме на них найчастіше збирається шар бруду у вигляді жиру і пилу. За допомогою відповідної щітки пропилососьте плінтуси, а потім ретельно промийте водою з додаванням мийного засобу або звичайної рідини для миття посуду. Після очищення витріть деревину насухо.
• Дерев'яні меблі, балюстради і перила очищайте від пилу тканиною з мікрофібри, а забруднення змивайте невеликою кількістю теплої води з мийним засобом. Застосовуючи спрей для меблів, пам’ятайте, що його завжди потрібно наносити на серветку – якщо наносити безпосередньо на деревину, він може змінити її колір.
Примітка
Під час чищення письмових та кухонних столів і робочих поверхонь з деревини частою проблемою є сліди від чашок з кавою або чаєм, які складно видалити. Тому для захисту дерев’яних стільниць слід завжди використовувати підкладки – особливо, якщо посуд гарячий.
Догляд за деревиною в приміщенні – найпоширеніші помилки
Догляд за дерев’яними поверхнями може принести більше шкоди, ніж користі, якщо не знати, як це правильно робити. Стійкі плями, механічні пошкодження або подряпаний лак – це приклади проблем, які може спричинити неправильний догляд.
Ось найпоширеніші помилки, які допускають під час догляду за дерев’яними поверхнями в приміщенні:
• використання універсальних миючих засобів – звичайна рідина для миття підлоги містить сильні детергенти, які можуть пошкодити деревину,
• миття дерев’яної підлоги оцтом – такий домашній спосіб прибирання може пошкодити зовнішнє покриття паркету,
• чищення паркету паровою шваброю – подібно до використання сильних детергентів, волога і висока температура можуть безповоротно пошкодити лакований паркет,
• намочування лакованої дерев’яної підлоги – залитий паркет може розшаровуватися і розбухати, а волога створює середовище, сприятливе для розвитку грибків і плісняви.
Міцна і красива деревина – чим її обробляти?
Щоб уберегти деревину в приміщенні від вологи і механічних пошкоджень, поверхні з цього матеріалу необхідно захистити відповідним виробом. Багато які з цих виробів мають не лише захисні, але й декоративні властивості. Вони надають меблям цікавий колір, зберігаючи природну фактуру деревини, як Бейц для деревини VIDARON, або забезпечують їм красивий глянець, як Лак без ґрунтовки.
Гарним рішенням є також лакобейци, які поєднують властивості двох попередніх виробів. Захисно-декоративний лакобейц Vidaron створює покриття, яке захищає від плям від чаю, кави, вина або кетчупу і водночас надає деревині оригінальний колір.