Імпрегнування соснової деревини – покрокова інструкція

impregnacja_drewna_1

Сосна – це м’яка порода деревини. Без належної обробки вона може набирати вологи і піддаватися впливу біологічної корозії, комах-шкідників, грибка та ультрафіолетового випромінювання. Дізнайтеся, як і чим імпрегнувати соснову деревину, щоб вона не втрачала красивого вигляду і функціональності.

Чим імпрегнувати соснову деревину?
Який імпрегнат для соснової деревини використати? Якщо хочете в результаті імпрегнування надати деревині нового вигляду Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON. Він не тільки зміцнює і захищає деревину, але й створює на її поверхні покриття, яке запобігає розвитку синяви, грибків та лишайників, водночас підкреслюючи її натуральну красу. Для імпрегнування соснової деревини можна вибрати виріб у версії «Золотиста сосна» або надати поверхні іншого відтінку, скажімо, грецького горіха чи канадського клена.

Якщо для вас важливий комплексний захист деревини, зробіть ставку на імпрегнат, який просочує деревину, зміцнює її та захищає від грибка, плісняви та комах-шкідників. Імпрегнат-ґрунт для деревини VIDARON, можна застосовувати перед нанесенням захисно-декоративного імпрегнату, лаку, лакобейцу чи емалі. Цей безбарвний виріб глибоко проникає в структуру деревину і забезпечує їй повний біологічний захист.
Якщо вас цікавить максимальний захист дерев’яних конструкцій, обирайте Імпрегнат VIDARON для елементів з деревини - концентрат 1:9. Він захищає деревину від грибка та комах-шкідників, а також впливу атмосферних факторів. Імпрегнат VIDARON глибоко проникає в деревину і не вимивається. На нього можна наносити інші фінішні вироби.

impregnacja_drewna_3

Окрім спеціалізованих та фарбувальних імпрегнатів, для захисту соснової деревини використовують також такі вироби, як:

  • лакобейц – створює на поверхні деревини прозоре глянцеве покриття. Може підкреслювати натуральний колір деревини або надавати їй іншого відтінку. Захищає від вологи та руйнівного впливу УФ-випромінювання. Як правило, не захищає деревину від комах-шкідників та біологічної корозії. Найчастіше використовується для декоративного покриття;
  • лак – захищає деревину передусім від дії вологи та підкреслює натуральний малюнок її шарів. У продажу наявні також лаки з УФ-фільтрами, які захищають від руйнівного впливу сонячного проміння. Лак зазвичай виконує роль фінішного покриття — після нанесення безбарвного імпрегнату або бейцу;
  • олія – виготовляється на основі рослинних олій. Запобігає поглинанню вологи, розтріскуванню і розсиханню деревини. Якщо обробляєте соснову деревину олією, цю процедуру необхідно повторювати кожної весни.

Імпрегнування соснової деревини методом фарбування – покрокова інструкція

Крок 1. Підготовка основи

Перш ніж приступати до імпрегнування соснової деревини, необхідно підготувати поверхню таким чином, щоб імпрегнат гарно увібрався і виконував свої функції. Призначена для імпрегнування поверхня повинна бути:

  • суха і чиста – будь-які плями та забруднення (у т.ч. жирні) промийте очищеним бензином, а потім висушіть поверхню,
  • гладенька – відшліфуйте деревину наждачним папером з градацією 150-200 (зернистість паперу підбирайте залежно від нерівностей поверхні),
  • очищена від пилу – очистіть поверхню щіткою та протріть вологою ганчіркою. Почекайте, доки висохне.

Крок 2. Перший шар імпрегнату для деревини
Залежно від того, який імпрегнат ви використовуєте, уважно прочитайте інструкцію та підготуйте виріб відповідно до рекомендацій виробника. Якщо застосовуєте імпрегнат VIDARON, ретельно перемішайте його в оригінальній упаковці.

  • Розподіліть імпрегнат по поверхні деревині. Постарайтеся, щоб це зайняло не більше 10 хвилин.
  • Коли поверхня починає набувати матового відтінку, розітріть виріб напівсухим пензлем вздовж волокон деревини. Починайте з тих місць, які були пофарбовані першими.
  • Завдяки цьому ви зможете рівномірно розподілити імпрегнат і отримати однорідний колір на всій поверхні деревини.
    Залиште деревину на 12 годин для висихання.

impregnacja_drewna_2

Підказка! Чим іпмрегнувати соснову деревину – вибір інструментів

Пензель підбирайте залежно від типу виробу, який використовуєте. Для фарбування можна взяти пензель для розчинникових виробів. Якщо використовуєте акриловий імпрегнат, візьміть пензель для акрилу (це різновид т. зв. англійського пензля),виготовлений з натуральної щетини або суміші натуральної щетини з синтетикою. Якщо використовуєте універсальний пензель, прошліфуйте його ворс дрібнозернистим наждачним папером, щоб пом’якшити кінчики і видалити щетинки, які погано тримаються.

Крок 3. Проміжне шліфування

Після повного висихання виробу виконайте проміжне шліфування, завдяки якому ви загладите шорсткість поверхні, що іноді з’являється після першого нанесення (внаслідок підняття волокон деревини). Скористайтеся для цього наждачним папером з градацією 320, а потім ретельно очистіть поверхню від пилу.
Завдяки шліфуванню покриття вирівнюється, а адгезія другого шару імпрегнату значно підвищується.

Крок 4. Другий шар імпрегнату

Другий шар імпрегнату наносимо так само, як і перший, але розтирання виконуємо дещо пізніше, ніж за першим разом (другий шар деревина вбирає повільніше, ніж перший). Після завершення імпрегнування чекаємо приблизно 12 годин до висихання.
Пам’ятайте, що вибір відповідного виробу і належна підготовка поверхні – це надзвичайно важливі моменти. Тому обирайте якісний імпрегнат для деревини і правильно плануйте роботу.

  • impregnacja_drewna_3.jpg
  • impregnacja_drewna_2.jpg
  • impregnacja_drewna_1.jpg