Фарбування дерев’яного паркану – захист і декорування
Дерев’яні огорожі не втрачають популярності, а їх краса гармонує з природним характером садів. Однак, щоб зберегти естетичний вигляд і властивості деревини на довгі роки, необхідно потурбуватися про її захист відразу ж після встановлення дерев’яного паркану. Правильно обрані засоби захищають деревину від негативного впливу вологи, грибка і комах, а також виконують декоративну роль.
Підготовка основи
Щоб ефективно захистити деревину, потрібно пам’ятати, що однією з ключових попередніх дій є її належна підготовка. Призначена для захисту деревина повинна бути сухою, очищеною від забруднень, а її поверхня – рівною. Будь-які забруднення, засмолені або жирні плями видаляються за допомогою, наприклад, очищеного бензину. Нерівності необхідно відшліфувати наждачним папером з градацією, підібраною до ступеня нерівності (150 – 200). Необхідно пам’ятати про важкодоступні місця і однакову обробку всієї поверхні, щоб декоративний шар мав однорідний вигляд. Заключним етапом підготовки основи є очищення елементів паркану від пилу.
Перед тим як розпочати фарбування, потрібно підготувати необхідні інструменти і місце роботи. Не забудьте ознайомитися з характеристиками використовуваних виробів.
Імпрегнація
Для першого етапу захисту деревини рекомендуємо використати Імпрегнат-ґрунт VIDARON. Імпрегнат-ґрунт VIDARON обов’язковий як ґрунтувальний шар, який біологічно захищає деревину перед подальшим нанесенням захисно-декоративного імпрегнату, лазурі, лакобейцу, зовнішнього лаку або емалі. Ретельно підібраний склад імпрегнату сприяє тому, що він глибоко проникає в пори деревини, надовго захищаючи її від грибка, синяви та комах, продовжуючи термін її служби.
Фарбування паркану слід виконувати у бездощову погоду при температурі від +5 до +25 °C. Перед фарбуванням імпрегнат потрібно ретельно перемішати. Для нанесення засобу використовуємо пензель, призначений для виробів на основі розчинників. У випадку універсального пензля може виявитись необхідним шліфування ворсу наждачним папером. Це пом’якшить його кінчики і усуне незакріплені щетинки, які могли б залишитися на імпрегнованій поверхні.
Виріб наносимо рівномірно на всю поверхню. Пофарбовані елементи необхідно залишити до висихання на 12 годин.
Міжшарове шліфування
Наступними виробом, який використаємо для фарбування паркану, буде захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON, якою оздобимо паркан з естетичної точки зору, але водночас і додатково захистимо. Перед нанесенням цього засобу необхідно виконати міжшарове шліфування. Цю операцію виконуємо після повного висихання Імпрегнат-ґрунт VIDARON.
Вона має на меті вирівнювання піднятих волокон деревини і підвищення адгезії наступного шару виробу. Для міжшарового шліфування використовуємо наждачний папір з градацією 320. Поверхню очищуємо від пилу за допомогою пилососа.
Лакування
Захисно-декоративний Лакобейц VIDARON захищає і декорує деревину, надаючи їй міцності і привабливого вигляду. Ефективно і на довгий час захищає деревину від впливу води, мінливих атмосферних факторів, у тому числі УФ-променів. Створює на декорованій поверхні прозоре і еластичне покриття з сатиновим блиском, зберігаючи натуральний малюнок шарів деревини. Пропонується у 10 різних кольорах. У поєднанні Імпрегнат-ґрунтом VIDARON лакобейц забезпечує повний захист деревини.
Нанесення лакобейцу слід проводити в суху погоду при температурі від +5 до +30 °С. Для нанесення засобу використовуємо пензель, призначений для виробів на основі розчинників. У випадку універсального пензля може виявитись необхідним шліфування ворсу наждачним папером. Це пом’якшить його кінчики і усуне незакріплені щетинки, які могли б залишитися на імпрегнованій поверхні.
Засіб наносимо рівномірно на всю поверхню. Через 1 хвилину потрібно розтерти лакобейц напівсухим пензлем вздовж волокон деревини. У такий спосіб забезпечуємо однорідне нанесення засобу. Елемент залишаємо до висихання на період приблизно 12 годин.
Після закінчення цього часу виконуємо міжшарове шліфування. Другий шар лакобейцу наносимо рівномірно напівсухим пензлем.
Перевага захисно-декоративної лакобейцу – це можливість виконання виправлень навіть на напівсухій поверхні. Чудова текучість і відкритий час роботи виробу дозволяє підсилити глибину кольору і природного малюнку деревини. Час висихання другого шару складає 12 годин.
Миття інструментів
Завершення робіт означає необхідність очищення інструментів. Інструменти очищуємо олійно-фталевим розчинником.