Друге життя дерев’яних сходів
У XXI столітті сходи вже більше не єдиний елемент, яким можна дістатися на верхній поверх будівлі. Незалежно від стилю оформлення – чи то елегантні, з пишно різьбленими балюстрадами, чи прості, мінімалістські – вони все частіше стають декоративним елементом інтер’єру. З-поміж різних матеріалів, з яких виготовляються сходи, неослабною популярністю користується деревина, яка вносить до інтер’єру тепло, затишок і надає йому характеру. Проте, щоб дерев’яні сходи довго радували око, треба вміти правильно доглядати за ними.
Дерев’яні сходи – красиві і функціональні
Тенденція до того, щоб строго утилітарні елементи були також якомога красивішими – це ознака нашого часу, стиль якого відмовляється від домінуючої впродовж багатьох років слабкої естетики. Сучасний ринок все досконаліше поєднує дизайн з утилітарною функцією, і результатом часто стають невеликі витвори мистецтва. Це стосується будь-яких елементів нашої домашньої обстановки – дверей, вікон, підлоги, меблів, камінів, сходів... Перелічувати можна до безкінечності, проте варто підкреслити, що матеріалом, який особливо легко піддається творчій уяві архітекторів і дизайнерів інтер’єру, незмінно є деревина. Легка в обробці, гнучка, вона чудово поєднується з іншими матеріалами (сталь, скло) і дозволяє отримати дивовижні декоративні ефекти. Тому, попри різноманітні мінливі тренди, найчастіше використовуваним матеріалом для виготовлення сходів є, як і раніше, деревина.
Відновлення сходів
Дерев’яні сходи поруч із згаданою високою естетичністю і величезними можливостями дизайну мають ще одну важливу перевагу. Їх можна практично до нескінченності оновлювати, завдяки чому вони – так само, як дерев’яна підлога – виконуватимуть свою функцію протягом довгих років. Враховуючи той факт, що сходами користуються особливо часто, вони також зазнають інтенсивного стирання, а поверхня сходинок лущиться і зношується. Це стосується навіть надзвичайно твердих і міцних порід, як наприклад дуб. На щастя, оновлення виготовлених з деревини сходів не є складним, а правильне виконання робіт поверне конструкції красивий вигляд на тривалий час.
Підготовка сходів до відновлення
Вибір правильного засобу для захисту наших сходів має надзвичайно велике значення, оскільки він гарантуватиме, що ми зможемо протягом тривалого часу користуватися ними без необхідності виправлень чи повторного ремонту. Одним з таких засобів є, наприклад, лак без ґрунтовки VIDARON, який надає полакованій поверхні виняткову міцність і механічну стійкість.
Проте перед тим, як його наносити, ми повинні насамперед очистити поверхню від старих покриттів і видалити шар посірілої деревини. Тут існує два варіанти. Перший – більш трудомісткий – це ретельне шліфування сходів вручну з використанням грубозернистого наждачного паперу. З огляду на трудомісткість цього способу набагато краще використовувати з цією метою вібраційну шліфувальну машинку і ручну циклю для обробки боків і кутів. Шліфування продовжуємо до тих пір, поки не побачимо, що поверхня є ідеально рівною і чистою. Не можна також забувати про шліфування вручну важкодоступних місць.
Ущільнення поверхні сходів
Після шліфування поверхні треба ретельно видалити весь утворений пил. Проте не варто його відразу викидати. Він пригодиться, якщо на поверхні дерев’яних сходів з’явилися дефекти, і її необхідно ущільнити шляхом застосування ґрунтовки нітро VIDARON. Це виріб, який зв’язує молекули деревини, зміцнює її структуру, а також ефективно і надовго запобігає потемнінню. Також характеризується легким нанесенням – достатньо змішати ґрунтовку нітро з утвореним під час шліфування пилом і нанести шпателем з неіржавіючої сталі. Після висихання всю поверхню потрібно відшліфувати наждачним папером з градацією 120 і відполірувати шліфувальною сіткою з градацією 120. Застосування виробу вирівнює поглинальну здатність і закриває пори деревини, завдяки чому оптимально підготовлює основу під лаки.
На заґрунтовану і ущільнену таким чином поверхню можна без перешкод наносити лак без ґрунтовки VIDARON.
Лакування сходів
Як інтенсивно експлуатоване місце сходи з деревини потребують застосування ефективних і перевірених формул, котрі нададуть полакованій поверхні виняткову міцність і стійкість до стирання, подряпин, механічних пошкоджень, а також впливу води. Таким виробом є лак без ґрунтовки VIDARON, пропонований у безбарвній версії (як високий глянець, глянець, напівматовий і матовий). Використана технологія ULTRA DURABLE TECHNOLOGY базується на спеціально підібраних смолах, завдяки яким нанесення виробу є винятково легким, а отримана лакована поверхня – міцною і стійкою.
Лак наносимо м’яким пензлем, валиком або методом розпилення. Оптимальний результат отримаємо при нанесенні 2 або 3 шарів лаку з інтервалами мінімум 12 годин. Слід пам’ятати про шліфування поверхні перед подальшим нанесенням лаку наждачним папером із зернистістю 230-320 (напівматовий і матовий) або 320400 (глянець). Відновлені таким чином сходи можна експлуатувати уже через 24 години після нанесення останнього шару лаку.