Догляд та ремонт дерев'яних вікон крок по кроку

Дерев'яні вікна є справжньою окрасою будинку. Їх цінують любителі натуральних матеріалів і позачасового зовнішнього вигляду будівлі. Проте з часом деревина втрачає свої естетичні та функціональні якості. На щастя, ремонт дерев'яних вікон може творити чудеса!

Зміст:

  1. Ремонт чи заміна дерев'яних вікон?
  2. Догляд за дерев'яними вікнами - які засоби можна використовувати?
  3. Як відреставрувати дерев'яні вікна? Прості інструкції

У вас вдома стоять дерев'яні вікна, яким вже багато років? Хочете дізнатися, як їх відреставрувати, щоб вони відповідали зовнішньому вигляду фасаду? Не знаєте, що краще - залишити старі вікна чи замінити на нові? У цій статті ми розвіємо ваші сумніви! Ми також розповімо, як крок за кроком відреставрувати старі дерев'яні вікна, і надамо необхідний перелік виробів та інструментів для ремонту.

Реставрування дерев'яних вікон чи їх заміна?

Заміна вікон - це дуже великі витрати, які вимагають значних ремонтних робіт. Коли краще відреставрувати дерев'яні вікна замість того, щоб замінити їх на нові? Все залежить від їхнього стану.

Якщо деревина лущиться і відпадає, видно тріщини або порожнини, але вікна не пошкоджені і не деформовані, ймовірно, достатньо відремонтувати і перефарбувати їх якісним засобом. Однак зробіть це якомога швидше, оскільки вікна без належного захисного покриття вразливі до негоди. Якщо ви їх не пофарбуєте, то незабаром зіткнетеся з необхідністю їх заміни.

Якщо вікна у вашій оселі важко зачиняються та відчиняються, можливо, вам потрібно лише відрегулювати фурнітуру, не замінюючи їх. Однак, якщо рами пошкоджені та деформовані, а ви помічаєте виразне відчуття холоду та протяги біля вікон, зверніться до фахівця. У такій ситуації, ймовірно, доведеться замінити віконні рами на нові.

Чому дерев'яні вікна потребують регулярного оновлення? Щороку вони піддаються впливу вологи від дощу та снігу, вітру та ультрафіолетового випромінювання. Це все фактори, які спричиняють псування та викривлення деревини. Грибки та шкідники також є великою проблемою, які з часом псують незахищену деревину. На щастя, регулярного догляду зі спеціальними засобами для відновлення вікон достатньо, щоб запобігти непривабливому вигляду дерев'яних вікон і, перш за все, захистити їх від несприятливого впливу погодних умов.

depositphotos_57449819_xl

Догляд за дерев'яними вікнами - які засоби можна використовувати?

Як відремонтувати дерев'яні вікна? Перше і найважливіше рішення - вибрати правильний продукт для ремонту. Він має забезпечувати довготривалий захист деревини і водночас підкреслювати її природний характер. Рішення про те, які реставраційні роботи необхідні, залежить від того, чи вікно вкрите прозорим, злегка тонованим або емальованим покриттям.

Якщо ваша мета - оновити вікна, щоб отримати кольорове покриття, ми особливо рекомендуємо захисно-декоративний Лакобейц Vidaron. Перед нанесенням лаку необхідно також захистити необроблену деревину Імпрегнат-ґрунтом Vidaron. Що варто знати про ці вироби?

Захисно-декоративний Лакобейц Vidaron – високоякісний виріб, який утворює міцне та еластичне стійке до стирання покриття на деревині. Захищає деревину від впливу сонця (ультрафіолету),води, снігу та морозу. Її основні переваги - вона підкреслює природну текстуру деревини, доступна в більш ніж десятку відтінків, вирізняється легким нанесенням і швидким висиханням.

Імпрегнат-ґрунт Vidaron - ґрунтовка, яка глибоко проникає в деревину і надає їй повний біологічний захист від синяви, грибків та комах. Рекомендується як ґрунтувальний шар перед нанесенням лаку. Цей продукт використовується, якщо покриття знімається до оголеної деревини.

Що знадобиться для самостійної реставрації дерев'яних вікон? Якщо ви вже обрали відповідний виріб Vidaron, підготуйте необхідні інструменти:

  • рукавички та захисний одяг;
  • наждачний папір (зернистість 150-200 і 320);
  • пензлик для засобів на основі розчинників, валик або подушечка для нанесення лаку;
  • фольга, картон і малярна стрічка для захисту фурнітури та стін, якщо ви не можете зняти вікна;
  • шпаклівка для дерева, якщо в деревині є порожнини, які потрібно заповнити, і шпатель.

depositphotos_4166368_xl

Як відремонтувати дерев'яні вікна? Прості інструкції

Догляд та реставрація дерев'яних вікон не є складною. Однак ви повинні точно дотримуватися інструкцій та вказівок виробника продукту, який ви застосовуєте. Тільки тоді покриття буде довговічним і ефективно захищатиме дерев'яні вікна від снігу, дощу, сонця або синяви. У наведених нижче інструкціях показано, як працювати з вікнами, з яких знято покриття до чистої деревини.

Перший крок - підготовка вікон до фарбування

  1. Якщо можливо, зніміть вікна і поставте їх горизонтально, наприклад, на дерев'яні блоки.
  2. Якщо ви не можете демонтувати вікна, ретельно захистіть металеву фурнітуру, а також петлі та ручки малярським скотчем.
  3. Захистіть вікна плівкою і ретельно закріпіть малярським скотчем, щоб отримати рівні та красиві краї.
  4. Видаліть старий шар фарби, щоб отримати ідеально гладку, чисту поверхню. Ви можете відшліфувати старий шар фарби механічно або використати для цього наждачний папір.
  5. Якщо дерев'яні вікна мають порожнини, заповніть їх шпаклівкою для дерева (ми рекомендуємо Vidaron шпаклівка для деревини). Якщо достатньо одного шару, нанесіть один шар. Якщо тріщини глибші, знадобиться кілька шарів шпаклівки. Пам'ятайте, що наступний шар слід наносити після висихання попереднього, тобто через 2-3 години.
  6. Після шпаклівки ще раз дуже ретельно відшліфуйте всю поверхню наждачним папером або шліфувальною машинкою і видаліть пил.

Другий крок - нанесення відповідного препарату

Як оновити старі дерев'яні вікна за допомогою Лакобейца Vidaron? Ось покрокова інструкція.

  1. Поґрунтуйте вікно Імпрегнат-ґрунтом Vidaron. Нанесіть його пензлем на чисту, знежирену і відшліфовану деревину, а надлишки зніміть сухою щіткою. Наносьте Імпрегнат при температурі від +5°C до +30°C і відносній вологості повітря до 65%.
  2. Після просочення зачекайте 24 години, а потім ще раз злегка пошліфуйте вікно наждачним папером і видаліть пил.
  3. Після відкриття банки ретельно перемішайте Лакобейц і повторюйте перемішування кілька разів під час нанесення виробу. Пам'ятайте, що Лакобейц Vidaron не можна розбавляти!
  4. Нанесення та висихання Лакобейцу не повинно відбуватися за поганих погодних умов - дочекайтеся гарної погоди!
  5. Нанесіть Лакобейц пензлем або тампоном рівномірно по всій поверхні вздовж волокон деревини. Приблизно через хвилину після нанесення засобу напівсухою щіткою розітріть його вздовж волокон, щоб вирівняти нанесений шар.
  6. Вам знадобиться щонайменше 2-3 шари. Наносити кожен шар приблизно через 10 годин. Перший шар повинен бути дуже тонким.
  7. Після нанесення кожного шару виконуйте так зване міжшарове шліфування. Ця процедура вирівнює поверхню і згладжує підняті волокна деревини. Використовуйте наждачний папір із зернистістю 320.
  8. Після шліфування видаліть пил з вікна і лише потім нанесіть другий шар захисно-декоративного Лакобейцу Vidaron. Під час проміжного шліфування повинен з'явитися білий пил. Якщо білого пилу немає, вікно недостатньо просохло.
  9. При правильному нанесенні морилка утворює гарне покриття з видимою зернистістю. Стійкість покриття досягається через 7 днів.

Після догляду за дерев'яними вікнами промийте інструменти олійно-фталевим розчинником.

depositphotos_190415076_xl

Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам самостійно відремонтувати та доглядати за дерев'яними вікнами. Добре захищені, відреставровані вікна - це прикраса будь-якого будинку і гарантія того, що ваші дерев'яні вироби прослужать вам довгі роки!

  • Depositphotos_190415076_XL.jpg
  • Depositphotos_57449819_XL.jpg
  • Depositphotos_4166368_XL.jpg

Супутні вироби