Дерев'яний паркан для саду - яку деревину краще використовувати? Поради експерта
Дерев'яний паркан - це прикраса будь-якої ділянки. Натуральний матеріал чудово поєднується із зеленню саду та дерев'яними конструкціями вікон і даху. Однак варто подумати, з чого повинен бути зроблений паркан, щоб він був естетично привабливим і довговічним. Яка деревина найкраще підходить для паркану? Як захистити її від негоди?
З цієї статті ви дізнаєтеся:
- Яку деревину для паркану вибрати? Огляд рекомендованих порід
- Будівництво дерев'яного паркану - якою має бути деревина?
- Захист деревини для паркану - як захистити її від дощу та сонця?
Яку деревину для паркану вибрати? Огляд рекомендованих порід
Дерев'яну садову огорожу варто виготовляти з матеріалу, який буде виглядати естетично протягом багатьох років і збереже свою міцність. Ми можемо вибрати з наступних порід (згрупованих відповідно до показаних властивостей):
Дуб, в'яз і модрина – надзвичайно міцна деревина для парканів, яка демонструє високу стійкість до погодних умов. Це дозволяє створювати паркани, які добре виглядають роками і не пошкоджуються. Однак дубові дошки відносно дорогі, тому їх рідко використовують як матеріал для парканів.
Сосна та ялина – найпопулярніші та найдоступніші породи деревини для паркану. Важливо пам'ятати, що ці популярні породи відрізняються середньою стійкістю до зовнішніх умов. Вони вимагають хорошого захисту, наприклад, захисно-декоративного Імпрегнату Vidaron, який захистить дошки від впливу дощу, сонця і біологічних факторів.
Ясен, вільха та осика – деревина середньої міцності, схожа на сосну та ялину. Якщо правильно просочити і регулярно оновлювати захисно-декоративним Лакобейцом VIDARON, можна розраховувати на довговічність дерев'яної садової огорожі з цих порід.
Якщо ви вже знаєте, яку деревину для паркану вибрати, ознайомтеся з правилами обробки та захисту дощок. Необхідну інформацію ви знайдете далі в цій статті.
Будівництво дерев'яного паркану - якою має бути деревина?
Вибір породи деревини - це ще не все. Існує низка факторів, які однаково важливі для міцності матеріалу, а також його поведінки під час обробки та догляду. Перш за все, слід вибирати здорову деревину, не уражену синявою, шкідниками та деревними шкідниками. Матеріал повинен характеризуватися щільною, рівномірною текстурою. Вибирайте дошки без сучків, отворів, тріщин і смоляних підтікань.
Вибір здорової деревини - це половина справи. Важливо також витримати свіжозрубану деревину, тобто дати їй висохнути, щоб знизити рівень вологості. Дошки повинні лежати на відкритому повітрі на сонячному місці. Якщо витримка відбувається на задньому дворі або в саду, варто подбати про те, щоб деревина була ізольована від землі та захищена від дощу, наприклад, брезентом. Альтернативою цьому процесу є камерне або вакуумне сушіння, яке відбувається в контрольованих умовах. Витриманий матеріал можна використовувати для виготовлення дерев'яного паркану - нарізати рейки і з'єднати їх між собою за заздалегідь підготовленим проектом.
Захист деревини для паркану - як захистити її від дощу та сонця?
Деревина - це міцний матеріал з тривалим терміном служби - за умови, що вона захищена від впливу навколишнього середовища. Дощ, сніг, висока вологість, сонце, шкідники та пліснява - це фактори, які руйнівно впливають на структуру дерев'яних дощок і призводять до їх швидкого зносу. Щоб запобігти цьому, потрібно правильно захистити свій дерев'яний паркан. Який засіб вибрати?
Найефективнішим є двоетапний захист. Перший крок - зміцнення основи та забезпечення її біологічного захисту за допомогою Імпрегнат-ґрунтудлядеревиниVIDARON. Через 24 годиниможнафарбуватидерев'януогорожузахисно-декоративнимЛакобейцомVIDARON, якийстворюєшар, щоефективнозахищаєдошкивідводи, руйнівноговпливусонячнихпроменівабопошкодженняшкідниками. Він забарвлює деревину у вибраний відтінок, не перекриваючи природну текстуру. Витончений блиск підсилює естетичні якості дерев'яного паркану.