Дерев’яна декоративна криниця у саду – зробіть власноруч!
Хоча садова криниця все рідше використовується за своїм прямим призначенням, її мальовничість важко заперечити. Зроблена з дощок і обсаджена барвистими квітами, вона стане цікавим декоративним елементом, який додасть вашій садибі ідилічної сільської атмосфери.
Ми підкажемо, як крок за кроком зробити дерев’яну декоративну криницю у власному саду!
З цієї статті ви дізнаєтеся:
- чому варто спорудити власну декоративну криницю,
- як створити проєкт дерев’яної декоративної криниці для саду,
- з чого можна зробити декоративну криницю,
- як захистити дерев’яну криницю від впливу вологи.
Дерев’яна декоративна криниця – чому варто поставити її у саду?
Декоративна криниця у саду може виконувати найрізноманітніші функції – навіть якщо у ній немає води. Вона чудово підійде на роль оригінальної клумби, дозволить упорядкувати малопридатну для садіння частину ділянки, наприклад, з глинистим ґрунтом. Також криницю можна використовувати як ящик для зберігання садового інвентаря. Це ще й естетичний спосіб приховати підключення до води.
Порада
Маєте в саду діючу криницю, але її зовнішній вигляд залишає бажати кращого? Все, що потрібно зробити, це обшити її з зовнішнього боку дошками і красиво пофарбувати. Навіть якщо сама криниця нова, зістарені дощечки нададуть їй оригінального, сільського стилю.
Ідеальна дерев’яна криниця – проєкт
Конструкція дерев’яної криниці та її розміри значною мірою залежать від того, який простір ви хочете облаштувати. Візьміть до уваги власні технічні навички і наявні у вашому розпорядженні інструменти. Про що треба пам’ятати на етапі створення проєкту дерев’яної криниці?
- Найпростіше буде зробити криницю у формі квадрата або шестикутника.
- Наступним елементом вашої криниці повинен бути невеликий дашок, встановлений на будівельних балках. Щоб він краще захищав від дощу, можна покрити його ґонтом – тоді декоративна криниця буде довговічнішою.
- Якщо хочете закрити бетонний колодязь, не забудьте про кришку. Найкраще, якщо вона складатиметься з двох частин, із завісами посередині – таке рішення забезпечить вам легкий доступ всередину криниці.
- Хочете, щоб дерев’яна криниця в саду виконувала роль клумби? Захистіть дно і внутрішні стіни поліетиленовою плівкою, після чого заповніть конструкцію садовою землею. Можна також обсадити криницю ззовні, а на кришці поставити квіти у вазонах.
- Щоб отримати справжній сільський колорит, не забудьте про корбу і відерце на ланцюзі.
З чого можна зробити садову криницю?
Щоб зробити дерев’яну садову криницю, не обов’язково зазнавати великих витрат. Натомість можна використати ті матеріали, що маєте під рукою. Підійдуть, зокрема:
- дошки, що залишилися після оздоблення фасаду будинку – завдяки цьому вся садиба матиме єдиний стиль,
- соснові або ялинові бруски, які легко прирізати на потрібну довжину,
- дерев’яні балки, що залишилися від спорудження альтанки,
- старі піддони, з яких можна взяти дошки – але спершу переконайтеся, що вони в гарному стані,
- залишки ґонту, яким вкривали альтанку.
Окрім того, вам знадобиться:
• імпрегнат для деревини у вибраному кольорі,
• шліфувальна машинка і наждачний папір різної градації,
• шурупокрут.
Як пофарбувати дошки на садовій криниці?
Перш ніж споруджувати дерев’яну садову криницю, захистіть деревину відповідним засобом. Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON вбереже дошки не тільки від вологи, але й від УФ-випромінювання, розвитку грибків та комах-шкідників, що руйнують деревину. Для фарбування декоративної криниці варто використати засіб, який підкреслить натуральний малюнок шарів деревини, а також надасть поверхні дощок привабливого, декоративного кольору.
Щоб отримати повний захист та бездоганне покриття, фарбуйте кожен елемент окремо – ще перед монтажем корпусу. Перед фарбуванням очистіть дошки від забруднень і – за потреби – зішліфуйте старий шар лаку. Нанесіть шар Імпрегнат-ґрунту для деревини VIDARON. Після висихання відшліфуйте деревину дрібнозернистим наждачним папером, далі нанесіть Захисно-декоративний плівктоутворювальний імпрегнат у вибраному кольорі. Дайте повністю висохнути, а потім приступайте до монтажу корпусу.