3 ефективних способи відновлення старих меблів
Старі меблі створюють в інтер’єрі унікальну атмосферу. Незалежно від того, чи є вони цінними сімейними реліквіями, а чи були придбані на місцевому блошиному ринку, вони можуть стати безсумнівною прикрасою помешкання – досить лише оновити їх і надати нового блиску. Наявні в магазинах засоби для деревини дозволяють у відносно легкий спосіб захистити меблі на тривалий час, вдихнувши в них нове життя.
Захисно-декоративний Лакобейц - Каліфорнійська секвоя L07
Відновлення старих меблів необхідно починати з ретельної оцінки стану поверхні, на підставі якої можна запланувати спосіб відновлення і підібрати відповідні вироби.
1) Освіження покриття дерев’яних меблів
Найпростіший спосіб відновити шафку, стілець чи комод - це покрити старі подряпані, пошкоджені або стерті поверхні деревини новим захисним шаром. Така процедура ефективна, коли стан меблів оцінюється як пристойний, а погіршення якості внаслідок експлуатації, плину часу або прикрих випадковостей не відбилося на них значним чином. У цьому разі можна старий шар лаку або лакобейцу прикрити наступним. Колористика поверхні меблів повинна вирівнятися, а всілякі подряпини, потертості чи або тьмяності – стати менш помітними.
Захисно-декоративний Лакобейц - Каліфорнійський палісандр L08
Перед тим, як приступати до фарбування, іноді необхідно перевірити, чи є попередній шар лаком чи політурою. З цією метою можна виконати простий тест, протерши поверхню меблів в малопомітному місці світлою ганчіркою, змоченою чистим спиртом. Лак залишить на тканині можливі сліди бруду, політура почне розчинятися і липнути до ганчірки.
Меблі, покриті політурою, – це, найчастіше, старовинні предмети антикваріату. Їх відновлення є досить клопіткою справою й вимагає терпіння і значного обсягу робіт, тому такі меблі краще віддати на ремонт до рук фахівця. У той же час лаковані меблі можна легко оновити власноруч.
2) Видалення старого і нанесення нового шару
Якщо старе покриття дуже пошкоджене, і нанесення нового шару лаку чи навіть лакобейцу не витримує іспиту, його необхідно видалити. Є два способи видалення старих малярних покриттів з деревини. Перший спосіб – механічний, за допомогою наждачного паперу або механічної шліфувальної машинки, підходить лише у випадку меблів простих форм, виготовлених з масиву деревини. Будь-які вигадливі декоративні елементи може виявитися неможливо повністю очистити цим методом. В такому разі варто застосувати другий спосіб – хімічний. Спеціальні засоби, нанесені на старі поверхні, викликають їх відлущення, через що їх стає легко видалити. За допомогою цього способу можна легко видалити стару фарбу навіть зі шпонованих меблів. Очищені меблі можна покрити лаком, олією чи бейцом, лакобейцом або імпрегнатом, залежно від запланованого кінцевого результату.
Олія для деревини - Американське червоне дерево D04
3) Покривне фарбування
Дуже пошкоджені меблі, шпакльовані або зі значними знебарвленнями, наприклад, у результаті тривалого контакту з водою, можна повернути до вжитку, пофарбувавши їх непрозорими фарбами для деревини.
Покращення вигляду деяких меблів є надзвичайно трудомістким, особливо коли поверхня складається з багатьох шарів старої фарби і лаку. Звісно, їх можна зняти послідовно, проте це вимагає значного часу. У відновленні меблів, так як і в мистецтві дизайну інтер’єрів в цілому, першочергове значення має задум. Іноді протирання послідовних шарів покривної фарби та захист поверхні безбарвним лаком може дати несподіваний ефект.
Відновлення старих меблів може стати незвичайною пригодою, в результаті якої давні предмети отримують новий блиск або абсолютно інший вигляд. Сучасні тренди в дизайні інтер’єру роблять сильний акцент на старовинних предметах, після ремонту чи відновлення. Завдяки старим меблям інтер’єр набуває нового, непересічного характеру.
Лакобейц захисно-декоративний - ТИК НАТУРАЛЬНИЙ L05